Esiliiga põhiturniiri võitis Ekonet Eesti

Eile tõmmati joon alla esiliiga põhiturniirile ning selgus lõplik paremusjärjestus. Põhiturniiri kaks parimat meeskonda on Ekonet Eesti ja Ilves Transport, kes kindlustasid sellega otsepääsu poolfinaali.

Ekonet Eesti
Esiliiga põhiturniiri võitja on Ekonet Eesti (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiri võitis Ekonet Eesti, kes viimases voorus alistas suurelt 98:66 SK Aaspere. Haljalas toimunud kohtumises läksid külalised oma teed juba avapoolajal, mis võideti 54:31. Kolmandal veerandajal kasvatati edu veelgi ning kohtumise lõpuks oli vahe juba 32-punktiline.

Ekonet kogus põhiturniiri võitjana 13 võitu ja 3 kaotust, Aaspere meeskonna saldoks jäi 2 võitu ja 14 kaotust, mis andis 8. koha.

Põhiturniiri teise koha saatus oli kaalul Ilves Transpordi ja Simuna Ivaxi vahelises mängus. Väike-Maarja meeskond midagi juhuse hooleks ei jätnud ning alistas Ivaxi kindlalt 82:56.

Võit tõstis Ilves Transpordi põhiturniiri teisele kohale. Koos Sõmeruga koguti 12 võitu ja 4 kaotust, paremus omavahelistes mängudes viis Väike-Maarja meeskonna otse poolfinaali, Sõmeru jäi kolmandaks ning alustab veerandfinaalist.

Simuna Ivaxi saldoks jäi 10 võitu ja 6 kaotust, mis andis play-offiks neljanda asetuse vahetult SK KNT ees, kes kogus 9 võitu ja 7 kaotust.

Kuuendana pääses kohamängudele SK Vinni Tammede võistkond, kes kindlustas edasipääsu viimase vooru võiduga Rakvere Tööriistamarketi üle.