VEERANDFINAAL: Simuna Ivax – SK KNT

Eesti Ööjooks Kossuliiga esiliigas tehakse algust veerandfinaalidega, esimesena astuvad väljakule viimase kahe hooaja finalist SK KNT ning Simuna Ivax. Seeria avalahing peetakse neljapäeval kell 19:00 Kundas.

SK KNT
Kas SK KNT suudab taas nelja parema hulka jõuda? (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (Ekonet Eesti ja Ilves Transport) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

2016. aastal esiliiga võitjana trooninud ning mullugi finaali jõudnud, kuid seal Ilves Transpordi paremust tunnistanud SK KNT meeskond sel hooajal nii säravat minekut näidanud ei ole. Põhiturniiril saadi kirja 9 võitu ja 7 kaotust, mis andis neile turniiritabelis viienda asetuse.

Hendry Engelbrecht
Hendry Engelbrecht (foto: Ain Liiva)

SK KNT suureks tugevuseks on mitmekülgsus ja ühtsus, mis muudab nad ohtlikuks iga vastase jaoks. Sõltuvalt mängust ja päevast võivad liidrirolli enda kanda võtta nii Toomas Hain, Roger Kaldaru, kui Ilgar Kadõmov. Ära ei saa unustada ka Kert Vergit ja Sten Pobbulit, hea täiendusena on meeskonnas juures Aleks Traumann ja Märt Ait. Trumpässana on kundalaste treeneril Kalev Sädemel tagataskus varuks G4S Noorteliiga võistkonnas Alexela korvpalli meistriliigas mängiv 205-sentimeetrine talendikas keskmängija Hendry Engelbrecht.

Senise hooaja kahvatu esinemine on suuresti tingitud sellest, et kõik parimad “pojad” alati kohal käia ei saa ning meeskonna põhiturniiri saldost kindlasti paikapanevaid järeldusi teha ei tasuks.

Simuna Ivax on selle hooaja esiliiga suurim positiivne üllataja. Möödunud aastal eelviimaseks jäänud meeskond on mulluse hooaja järel pildilt kadunud Simuna Artistoni ja BGM Ehituse meeskondadest hangitud väärt täienduste toel näidanud suurepärast minekut ning võitles kuni päris viimase vooruni põhiturniiri kolmanda koha nimel.

Lühikesekasvulise võistkonna koosseisust leiab enam kui viisiku jagu võrdväärseid tegijaid. Meeskonna liider on Eerik Sillamaa, kellega koos teevad suurimaid tegusid Virmo Tammemägi, Germo Reimer, Priit Pohlak ja hooaja keskel Väike-Maarja Päästekoolist lisandunud Tanel Laumets. Suurepärast minekut on näidanud ka Marek Pritsik ning olulise täiendusena liitus veebruaris meeskonnaga SK Rakke ridadest Ergo Sildmets.

Tanel Laumets
Tanel Laumets (palliga) liitus Simuna Ivaxiga hooaja keskel (foto: Ain Liiva)

Omavahelistes mängudes on sel hooajal peale jäänud Simuna meeskond – esimeses ringis alistati kundalased võõrsil tugeva esimese poolaja toel 73:68. Vaid kuue mängijaga Ivaxi vedas selles mängus võidule Eerik Sillamaa, kes viskas 30 punkti. SK KNT parimad oli Toomas Hain 16 ja Märt Ait 15 punktiga.

Jaanuari lõpus peetud teise ringi tasavägises kohtumises pani Ivax oma paremuse maksma tulemusega 89:80. Taaskord oli Simuna meeskonna parim Eerik Sillamaa 28 punktiga, veel kolm mängijat kogus kahekohalise punktiskoori. SK KNT’d ei suutnud kaotusest päästa ka Hendry Engelbrecht, kes üleplatsimehena viskas 34 punkti.

Põhiturniiri tulemuste põhjal võiks selle paari eeldatavaks favoriidiks võiks pidada Ivaxit, kuid SK KNT on kogenud meeskond, kes igal kevadel play-off seeriates oma sisu näidanud on. Selle seeria puhul on mõlema meeskonna jaoks kindel vaid üks asi – see, et kindlat pole mitte midagi. Tuleb kahtlemata väga põnev ja emotsionaalne vastasseis!

Veerandfinaalis toimub esimene kohtumine madalama asetusega meeskonna kodusaalis, edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Korduskohtumine toimub laupäeval, 7. aprillil kell 15:00 Simunas. Selle veerandfinaali võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiri võitjaga, kelleks on Ekonet Eesti.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.