Võit tõstis Karud kolmandaks, Päästekool neljas

Hooaega tagasihoidlikult alustanud valitsev meister Kadrina Karud alistas meistriliiga viimases voorus koduseinte toel lähirivaal Väike-Maarja Päästekooli 90:86 ning tõusis põhiturniiri lõpuks kolmandale kohale.

Kadrina Karud
Kadrina Karud võitsid Päästekooli ja lõpetasid põhiturniiri kolmandana (foto: Ain Liiva)

Mängu alguses initsiatiivi haaranud külalised võitsid esimese veerandaja 27:21 ning kasvatasid teise perioodi neljandaks minutiks vahe juba 20-punktiliseks 41:21. Poolaja lõpus ärkas ka kodumeeskond, kes vahe tagasi mängis – poolajale mindi Päästekooli 48:47 eduseisul.

Kätte võidetud initsiatiivi toel pääsesid Karud kolmandal veerandajal juhtima ning viimaseks perioodiks juhiti 3 punktiga – 70:67. Veel kolm minutit enne kohtumise lõppu suutsid külalised korraks vaid punkti kaugusele (80:79) jõuda, kuid kohtumise lõpp kuulus siiski kodumeeskonnale.

Uudise kirjutamise hetkeks statistika veel valmis ei ole, täiendame uudist jooksvalt.

Karude võit tõstis nad põhiturniiri lõpparvestuses kolmandale kohale, mis tähendab, et järgmisel nädalal algavas veerandfinaalis minnakse vastamisi hooaja esimeses pooles suurepärases hoos olnud 1. jalaväebrigaadiga (1JVBr). Selle paari võitjat ootab poolfinaalis RSK Tarvas I, kes oli põhiturniiri teise koha meeskond.

Päästekooli veerandfinaali vastaseks on Simuna Spordiklubi meeskond. Sellest paarist edasipääseja hakkab poolfinaalseerias madistama põhiturniiri võitja RLV Massive’iga.

Veerandfinaali võitja selgub süsteemi „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul.

Eesti Ööjooks Kossuliiga hooaeg kulmineerub laupäeval, 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalpäevaga.