Tugev teine poolaeg tõi Aasperele võidu

SK AaspereLääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel saavutas raske võidu SK Aaspere meeskond, kes 33:43 kaotatud poolaja järel alistas tugeva viimase veerandaja toel RSK Tarvas II meeskonna 85:73.

Aaspere alustas kohtumist innukalt, minnes Tanel Virtmanni 6 punkti toel 9:4 juhtima. Tarvase järelkasvu meeskond ei laisknud end sellest aga heidutada ning aktiivse pressingu abil kallutati esimene veerandaeg enda kasuks 26:18. Palli ületoomisega tõsistes raskustes olnud Aaspere ei leidnud vasturohtu ka teisel veerandajal – viieminutilise mängu järel särasid tablool Vaido Rego hoolealuste 38:18 edunumbrid. Poolaja lõpus noorte pallivõlurite jaks siiski natuke rauges ning Aasperel õnnestus puhkepausiks vahe 33:43-le vähendada.

Teise poolaja alguses kasvatas RSK Tarvas II Marko Kuhi 8 järjestikkuse punkti toel vahe taas veidi suuremaks (58:44), kuid seejärel jäädi hätta vastaste maa-ala kaitse vastu. Veerandaja lõpus tegi Aaspere 15:3 vahespurdi, mis viis meeskonnad viimasele perioodile Tarvase noorte 61:59 eduseisul. Jesper Remseli kaugvise viis Rakvere meeskonna veel korraks 5 punktiga (64:59) juhtima, kuid väsimus ja vastaste suurem kogemus pääsesid lõpuks maksvusele. Viimasel veerandajal 11 ning kohtumise parimana 29 punkti visanud Tanel Virtmann vedas Aaspere meeskonna lõpuks magusa 85:73 võiduni.

Aivo Aru
Aivo Aru viskas võidumängus 16 punkti (foto: Ain Liiva)

Aaspere meeskonnas jõudsid lisaks Virtmannile kahekohalise punktiskoorini veel ka Aivo Aru ja Madis Puusepp, kes viskasid vastavalt 16 ja 13 punkti. RSK Tarvas II võistkonna resultatiivseim oli Martin Laandu 22 punktiga.

Kordusmäng toimub juba homme, reedel 22. septembril kell 19:15 Haljala Gümnaasiumi võimlas. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Selle paari võitja läheb järgmises ringis kokku valitseva karikavõitja Väike-Maarja Päästekooliga.