EELVAADE: RSK Tarvas I – RLV Massive

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste avaringi kõige intrigeerivam paar on kahtlemata RSK Tarvas I ja RLV Massive. Meeskondade esimene vastasseis toimub reedel kell 19:00 Rakvere Spordikeskuses.

Juris Umbraško
Aastaid Rakvere Tarvase põhitegijate kuulunud Juris Umbraško teeb Lääne-Virumaa Kossuliiga debüüdi (foto: Siim Semiskar/ERR SPORT)

RLV Massive on 2016. aasta karikavõitja ning möödunud hooaja karikafinalist, RSK Tarvas esindusmeeskond osaleb Lääne-Virumaa Kossuliiga esimest hooaega. Kui meeskondade koosseise vaadata, siis võib tegelikult öelda, et Tarvase võistkonna näol on tegemist möödunud hooaja Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga pronksimeeskonna Virumaa Pallimängude Kooli järeltulijaga.

Vitali Denikin
Vitali Denikin (foto: Ain Liiva)

RLV Massive koosseisus kahe hooaja vahel väga kardinaalseid muudatusi toimunud ei ole. Olulise täiendusena on meeskonda lisandunud 203-sentimeetrine keskmängija Vitali Denikin, kes hooaegadel 2004-2006 Rakvere Palliklubi ridades Eesti meistriliigas tegusid tegi ning Simuna Ivaxi koosseisus ka Lääne-Virumaal medaleid võitnud on. Väike-Maarja Päästekoolist liikus Haljala meeskonda tagamängija Artur Kusnerov, kes ühtlasi asub ka meeskonna treeneritoolile.

Massive’i tugevuseks on kahtlemata nende väga ühtlane koosseis – tagaliinis veavad meeskonda Aron Kuusik, Cristo Kens ja Sander Karro, äärtel on kindlad tegijad Roman Konontšuk ja Mattias Hunt ning korvialust „betoneerivad“ lisaks juba mainitud Denikinile veel ka Joonas Vaino ja Marko Kostap. Lisaks meeskonna tuumikule on igale positsioonile pingilt ka korralikud vahetused võtta.

Ka Eesti meistrivõistluste teises liigas osaleva RSK Tarvas I on väga hästi komplekteeritud meeskond. Meeskonna nimekaim mängija on kahtlemata mängiv treener Juris Umbraško, kes maakonna korvpallifännidele ilmselt lähemat tutvustamist ei vaja. Lepingud on sõlmitud veel möödunud hooajal Tallinna Kalevi ridades Alexela Korvpalli Meistriliigas kaasa löönud Mihkel Kurega ning kevadel Eesti korvpallimeistrivõistluste teises liigas KK Viimsi/Kesklinna KK meeskonna kuldmedaliteni aidanud Illimar Pilkiga. Meeskonna koosseisust leiame veel Randel Rainer Lille, Ander Talu ja Erik Kaasiku, kes Rakvere Tarvase ridades Alexela Meistriliigas karastuse saanud. Meeskonna pikim mängija on 2-meetrine Rainer Pastimäe, kes möödunud hooajal esindas Sõmeru meeskonda.

Mihkel Kurg ja Illimar Pilk
Mihkel Kurg (8) ja Illimar Pilk (fotod: Siim Semiskar/ERR Sport, Mati Hiis/Õhtuleht)

Võttes arvesse seda, et RSK Tarvas I meeskond on omale eesmärgiks võtnud Eesti teise liiga võitmise ning kahe hooajaga Alexela Meistriliigasse jõudmise, oleks Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste avaringis välja kukkumine kahtlemata läbikukkumine. Arvestades aga Massive’i viimaste hooaegade saavutusi, võib kindlasti väita ka seda, et iga tulemus peale karikavõidu on ka neile pettumuseks. Seega, ees ootab üks tõeline maiuspala!

Korduskohtumine toimub järgmisel neljapäeval 28. septembril kell 19:15 Haljalas. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Järgmises ringis on selle paari võitja vastaseks kas Võsu või Vinni Tammede meeskond.