EELVAADE: SK Rakke – Simuna Ivax

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel viis loos ühe paarina kokku SK Rakke ja Simuna Ivaxi meeskonna. Meeskonnad astuvad esmakordselt väljakule täna õhtul kell 20 Rakke Gümnaasiumi võimlas.

SK Rakke ja Simuna Ivaxi päralt olid möödunud hooajal vastavalt esiliiga 7. ja 8. koht. Karikavõistlustel edenes Rakke möödunud hooajal teise ringi, alistades esimeses vastasseisus Sõmeru. Simuna Ivaxi jaks mullu Võsu meeskonnast üle ei käinud ning piirduti ühe ringiga.

Rakke meeskond kahe hooaja vahel oma koosseisu muutnud ei ole. Rakke meeskonna skoor on peamiselt kolme mängija õlul – Mikk Altermann, Raigo Birnbaum ja Mart Hahndorf. Aeg-ajalt pakuvad eredamaid sähvatusi ka meeskonna kogenuim tegija Toomas Väät, Ergo Sildmets, Kert Kerem, Hendrik Tamp ja Veiko Kabral. Rakke näol on tegemist meeskonnaga, kes on heal päeval võimeline üllatama endast tugevamaid, kuid samas satub sisse ka ärakukkumisi, mil favoriidikoormat enda kasuks pöörata ei suudeta.

Erkki Sillamaa
Simuna Ivaxi liider on Erkki Sillamaa (foto: Ain Liiva)

Simuna Ivax on kahe hooaja vahel juurde hankinud mõned täiendused, seda eelkõige tänu asjaolule, et Simuna Artiston eelmise hooaja järel tegevuse lõpetas. Võistkonna liidrid on Erkki ja Eerik Sillamaa, kes paljudes möödunud hooaja kohtumistes kostitasid vastaseid kahe peale 50-60 punktiga. Selleks hooajaks on 1JVBr meeskonnast Simunasse liikunud Germo Reimer, suurt tuge saab meeskond kindlasti ka seni Artistoni särki kandnud Mehis Meltsalt. Meeskonna hõredasse korvialusesse tuli Priit täiendust samuti laiali läinud BGM Ehituse meeskonnast Priit Pohlaku näol. Möödunud hooajal Ivaxi korvialust kindlustanud Elvis Efert ja Kristjan Kokorev liikusid liigaga taasliitunud Vinni Tammede meeskonnaga.

Möödunud hooaja esiliiga mängudes jäi 2:0 peale SK Rakke, kes võõrsil oli parem 79:67 ning kodusaalis 63:55.

Tegemist on kahtlemata võrdsete heitlusega ning kummalegi poolele eelist anda on võimatu. Sellest paarist pääseb edasi meeskond, kes hooaja eel vähem „roostes“. Edasi pääseb parem meesoknd kahe mängu kokkuvõttes.

Korduskohtumise aeg tänaseks veel kokku lepitud ei ole, kuid esimene ring peab olema mängitud hiljemalt 1. oktoobriks. Järgmisesse ringi pääsejale tuleb vastane paarist Ilves Transport – SK KNT.