A-alagrupp: nädala eelvaade (02.10-08.10)

Testturniiri A-alagrupis esimeses voorus on oodata mitut põnevat vastasseisu. Vaatleme siinkohal kõiki eelseisva nädala mänge ja analüüsime meeskondade võimalusi.

RSK Tarvas I
RSK Tarvas I meeskond alustab testturniiri Vinni Tammede vastu (foto: Ain Liiva)

T 03.10 18:30 RSK Tarvas I – Vinni Tammed (Rakvere Rahu hall)
RSK Tarvas I meeskonna jaoks saab olla vaid üks siht – Lääne-Virumaa Kossuliiga meistritiitel. Meeskonna komplekteeritust ja pikemaid eesmärke silmas pidades on iga tulemuse alla selle pettumuseks. Lihtne see ülesanne aga kindlasti olema ei saa, seda tõestas ka hiljutine karikavõistluste esimene ring, kus kahes mängus RLV Massive meeskonnale alla vanduda tuli.

Vinni Tammed on maakonnaliigas taastulija, kelle koosseisu ja seniseid esitusi silmas pidades võib pidada pigem esiliiga tagumise poole tegijaks. Karikavõistlustel mängiti Võsu vastu kahel korral vaid 6-7 mängijaga ning õiget vastupanu osutada ei suudetud.

See kohtumine saab Tarvase jaoks olema kerge jalutuskäik, põhitegijatel ilmselt väljakule väga palju asja ei ole.

N 05.10 20:15 1JVBr – Tamsalu/JaKon Ehitus (Tapa Sõjaväeosa spordihoone)
1. jalaväebrigaadi koosseis tulenevalt sõdurite vahetumiset igal hooajal muutub. Praeguseks hetkeks uue hooaja mängijate nimekiri veel teada ei ole. Teada on, et kohalikest mängijatest esindavad meeskonda Hans Keskülla ja Sander Ramul. Karikavõistlustel esindab Keskülla Väike-Maarja Päästekooli ning Ramul RLV Massive meeskonda.

Tamsalu/JaKon Ehitus on kahe hooaja vahel koosseisu tugevdanud ning möödunud hooajal esiliiga viienda kohaga lõpetanud meeskond on endast juba ka märku andnud – karikavõistluste avaringis alistati korra Simuna SK 15 punktiga. Uuenenud koosseisuga meeskond otsib aga stabiilsust, sest teine kohtumine Simuna vastu kaotati suurelt 56:105. Tamsalu meeskonnal on kindlasti sisu püüelda meistriliiga koha poole.

Livar Liblik
Tamsalu meeskonna liider on Livar Liblik (foto: Ain Liiva)

Kuna 1JVBr koosseis on teadmata, on raske selle mängu tulemust prognoosida. Võib eeldada, et tegemist on võrdsete heitlusega, kuid kerge favoriidikoorem langeb sõduritele.

R 06.10 19:00 Ilves Transport – Sõmeru (Väike-Maarja Spordihoone)
Ilves Transport on möödunud hooaja esiliiga meister ning tõenäoliselt üks neist meeskondadest, kes testturniiri järel meistriliigasse kuulub. Karikavõistluste avaringis lülitati kahes mängus napilt välja mulluse hooaja hõbe SK KNT. Väike-Maarja meeskonna suureks trumbiks on stabiilsus ning koosseis on pikki aastaid kokku mänginud.

Rivo Täheste
Rivo Täheste (foto: Ain Liiva)

Eelmise hooaja esiliiga pronksine meeskond Sõmeru sai kahe hooaja vahel oma ridadesse mitmeid olulisi täiendusi, kuid hooaja algus on kulgenud mullusega sarnaselt üle kivide ja kändude. Karikasarjas piirduti taas vaid esimese ringiga, sest kahe kohtumise kokkuvõttes jäädi alla Ekonet Eestile, lisaks sai vigastada üks meeskonna kogenumaid, hooaja alguses liidrikoormat kandnud Argo Höövelson.

Mõlema meeskonna puhul on sarnaseks õhuke korvialune mehitatus ning skooritegemine on peamiselt tagaliini ülesandeks. Möödunud hooaja põhjal võib öelda, et Ilves Transport on selle paari selge soosik, sest tegemist on Sõmeru jaoks ebamugava vastasega. Tuletame siinkohal meelde samade meeskondade ajaloolist kohtumist eelmise hooaja alguses – Ilves Transport võitis siis esimese veerandaja koguni 31:0…

R 06.10 20:00 SK Rakke – SK Aaspere (Rakke Gümnaasiumi võimla)
SK Rakke meeskond jäi kevadel kõige napimalt esiliiga play-off mängudelt välja. Tegemist on omapärase meeskonnaga, kes heal päeval võib üllatada endast tugevamaid ning kehval päeval nõrgematele alla vanduda. Võistkonna koosseis on juba mitmeid hooaegu samasugune ning ka lõpptulemused üsna samaväärsed. Rakke meeskonna eesmärgiks saab ilmselt olema esiliiga play-offi jõudmine, esinelikusse jõudmine oleks juba boonuseks.

SK Aaspere oli möödunud hooajal vast kõige suurem üllatus, seda eelkõige just oodatust kehvema tulemuse tõttu. Hooaja alguses ennustasime neid esiliiga esinelikkuse, tegelikult saavutati hooaja jooksul vaid 3 võitu ning lõpetati eelviimasena. Möödunud hooajal aega teeninud Uku Kams on meeskonnaga taasliitunud ning annab palju juurde. Aaspere teeb sel aastal kindlasti parema tulemuse kui eelmisel aastal ning usutavasti näeme neid esiliiga play-off mängudel. Karikavõistlustel alustati RSK Tarvas II võistkonna vastu kahe võiduga ning edeneti kaheksa parema hulka.

Reedel saab Rakkes näha väga põnevat vastasseisu, koduseinte tugi annab väikese eelise Rakke võistkonnale.

A-alagrupis on kokku 9 meeskonda, ainsana on esimeses voorus mänguvaba valitsev meistriliiga meister Kadrina Karud.