B-alagrupp: nädala eelvaade (02.10-08.10)

Esmakordselt toimuv Lääne-Virumaa Kossuliiga testturniir saab alguse juba esmaspäeval 2. oktoobril ning siinkohal heidame pilgu kõigile eelseisva nädala B-alagrupi vastasseisudele.

Lääne-Virumaa Kossuliiga testturniir
Foto: Ain Liiva

E 02.10 19:15 Väike-Maarja Päästekool – Ekonet Eesti (V-Maarja Spordihoone)
Esmaspäeval teevad testturniiri otsa lahti möödunud hooaja meistriliiga meister Väike-Maarja Päästekool ning esiliigas neljandaks platseerunud Ekonet Eesti (endine Hulja).

Päästekooli koosseis on kahe hooaja vahel just tagaliinis oluliselt muutunud – Tamsalusse lahkus Livar Liblik, Sõmeru meeskonnaga liitus Argo Höövelson, RLV Massive ridades on nüüd Artur Kusnerov, maakonnaliigas mängimas ei näe enam Mihkel Magerit ning Vinni Tammede meeskonnale üritab taas eluvaimu sisse puhuda Ragnar Heek. BGM Ehitusest on neile asemele tulnud Tanel Laumets ja Sander Klaan, Ekonet Eestist Ando Vainjärv, Päästekooli õppima tulnud Mihkel Luht ning uuesti ühineb meeskonnaga mitmete aastate järel Georg Tambre. Oluline on kindlasti ka meeskonna möödunud hooaja liidri Markus Laanemetsa naasmine pärast tõsist vigastust, mis eelmise hooaja pooleli jätma sundis.

Markus Laanemets
Väike-Maarja Päästekooli liider Markus Laanemets (foto: Ain Liiva)

Ekonet on oma esimesed mängud sel hooajal juba teinud – karikavõistluste esimeses ringis alistati kahe mängu kokkuvõttes Sõmeru. Meeskonna koosseis on suures osas sama eelmise hooajaga, lahkus Ando Vainjärv, kuid olulise lülina taasliitus meeskonnaga Martin Murumägi, kes vahepeal RLV Massive värve esindas.

Selles vastasseisus võitjas kahtlust tekkida ei tohiks, Päästekool saab siit ühe kerge treeningmängu.

N 05.10 19:00 SK KNT – RSK Tarvas II (Kunda Spordikeskus)
SK KNT on viimastel aastatel olnud esiliiga üks liidritest, kel kindlasti piisavalt sisu ja sügavust, et ka meistriliiga keskmikele vastu hakata. Seda tõestas ilmekalt ka möödunud hooaeg, kus karikavõistlustel hakati kahes kohtumises kõvasti vastu hilisemale karikavõitjale Väike-Maarja Päästekoolile. Käesolevat hooaega on alustatud kahe tulise lahinguga Ilves Transpordi vastu, kellele paraku karikavõistlustel alla vanduda tuli.

RSK Tarvas II meeskond koosneb noortest pallivõluritest, kelle korvpalluritee on alles arenemisjärgus. Mängijate vanused jäävad valdavalt vahemikku 15-17 ning Kossuliiga peaks olema heaks kohaks, kus endast kogenumate vahel karastust koguda. Sarnaselt Kunda meeskonnale on ka noortel hooaeg juba avatud, kui karikavõistlustel jäädi kahel korral alla SK Aasperele.

Kuna SK KNT on oma koosseisult pigem meistriliiga kvaliteediga meeskond ja Tarvase järelkasv hakkab ilmselt võitlema esiliiga tagumiste kohtade pärast, ei tohiks kundalastel selles kohtumises üleliia suuri probleeme tekkida.

N 05.10 19:15 RLV Massive – Simuna Ivax (Haljala Kooli võimla)
RLV Massive on sel hooajal juba väga palju kõneainet pakkunud, kuna karikavõistlustel lülitati edasisest konkurentsist suurte ambitsioonidega RSK Tarvas I meeskond. Massive on kahtlemata üks suursoosik nii karika- kui meistrikulla võidule ning nende vastu on raske kõigil teistel meeskondadel.

Simuna Ivax jäi eelmisel aastal esiliiga play-off mängudelt välja, kuid on tänu Simuna Artistoni meeskonna laiali minemisele omale mõned väärt täiendused juurde saanud. Sellest hoolimata mänguliselt väga suurt kvalitatiivset hüpet edasi tehtud ei ole, karikavõistluste avakohtumises jäädi Rakkes kohalikule meeskonnale 84:85 alla.

Selles vastasseisus Haljala meeskonnal kõiki liidreid mängule vaja ei ole, tõenäoliselt jagub hulgaliselt mänguaega ka muidu vahetusmeeste rolli täitvatele palluritele.

L 07.10 17:00 Simuna SK – Rakvere Tööriistamarket (Simuna Spordihoone)
Simuna Spordiklubi teekond sai mullusel hooajal lõpu meistriliiga veerandfinaalis ning mõneti üllatuslikult jäädi käesoleval hooajal karikavõistlustel avamängus 15 punktiga alla Tamsalu/ JaKon Ehitus meeskonnale.

Simuna näol on tegemist kiiret mängu harrastava võistkonnaga, sest koosseisus on vaid paar pikakasvulist mängijat (Kristjan Hiire, Ainar Villers, Rauno Lett). Kui mõni neist meeskonda aidata ei saa, on Simuna meeskond korvi alt haavatav.

Kristjan Hiire
Kristjan Hiire (nr 21) (foto: Ain Liiva)

Rakvere Tööriistamarket on kaks viimast hooaega võidelnud esiliiga play-off kohtade nimel, mullu jõuti veerandfinaali, kus tuli aga alla vanduda SK KNT võistkonnale. Meeskonna tuumik kahe hooaja vahel muutunud ei ole ning tõenäoliselt võideldakse sel aastal esiliiga nelja parema hulka pääsemise nimel.

Simuna meeskonnal on kvaliteeti selgelt rohkem ning Tööriistamarketil selles mängus väga reaalset võimalust tekkida ei tohiks.

B-alagrupi esimese vooru mängudes seega väga teravaid vastasseise ei ole ning eeldatavasti võtavad kõik tugevamad kindlad võidud.