Rakke lülitas Ivaxi konkurentsist

Simuna Ivax ja SK Rakke alustasid karikavõistluste korduskohtumist sisuliselt nullist – avamängu Rakkes oli võitnud kodumeeskond 68:67. Tugeva kolmanda veerandajaga kallutas Rakke ka kordusmängu enda kasuks, võidunumbrid tablool 82:67.

SK Rakke
SK Rakke jõudis karikavõistlustel 8 parema sekka

Mängu alustas paremini kodumeeskond, kes nelja minutiga 6:2 juhtima asus. Suuremaks vahe siiski ei paisunud ning esimese perioodi lõpuks suutis Rakke veidi lähemale tulla (16:14). Teine veerandaeg oli justkui esimesega ümber vahetatud – Rakke asus nelja minutiga 25:18 ette, kuid Erkki Sillamaa vedamisel võttis Ivax poolajaks järgi ning vähendas kaotusseisu 31:33-le.

Teist poolaega alustati samuti külaliste domineerimisel ning mitmekülgse ja meeskondliku tegutsemisega hakati kodumeeskonnal vaikselt eest libisema. Rakke tabas sel veerandajal koguni 4 kaugviset ning läks viimasele veerandajale juba soliidses 61:47 eduseisus. 8:2 spurt viimase veerandaja alguses tõi Ivaxi korraks veel küll 8 punkti (63:55) kaugusele, kuid enamaks sel korral jaksu polnud. Kahekohalist vahet hoidnud Rakke tüüris kohtumise lõpuks turvaliselt võiduka lõpuni.

Rakke meeskonna parimad olid Ergo Sildmets 23 ning Mikk Altermann 19 punktiga, Simuna Ivaxi poolel vastasid Eerik Sillamaa ja Erkki Sillamaa 20 punktiga.

SK Rakke läheb veerandfinaalis vastamisi valitseva esiliiga võitja Ilves Transpordiga, kes esimeses ringis alistas kahel korral (54:48 ja 77:71) SK KNT meeskonna.