RSK Tarvas alustas hooaega kaotusega

Rakvere Tarvase järeltulijana Eesti korvpallimaastikule sisenenud RSK Tarvas korvpalliklubi alustas hooaega kaotusega, jäädes Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste kaheksandikfinaalis 66:72 alla RLV Massive meeskonnale.

RSK Tarvas - RLV Massive
Roman Konontšuk aitas RLV Massive’l avamängus alistada RSK Tarvase (foto: Ain Liiva)

Pea 500 (!) silmapaari ees lahti rullunud kohtumine pakkus põnevust algusest lõpuni. Kohtumise alguses haaras initsiatiivi mullune karikafinalist Massive, kes neljaminutilise mängu järel 10:4 juhtima asus. Mihkel Kure kahe järjestikkuse kaugviske toel haaras initsiatiivi omakorda aga kodumeeskond, kelle 18:17 eduseisul esimest korda puhkama mindi.

Punkt-punkti heitluses jätkati ka teisel veerandajal, kuid kerge initsiatiiv püsis endiselt Tarvase meeskonna käes. Rakvere pallurite suurim eduseis (27:23) ilmus tabloole kuuendal minutil, kuid Massive võttis taas kiirelt järele. Ander Talu tabav kaugvise viis meeskonnad poolajale RSK Tarvase 36:35 eduseisul.

Sarnaselt kohtumise algusega sai ka teisel poolajal paremini minema Massive, kes paaripunktilist edu hoidis. Veerandaja keskpaigas suutis Tarvas ühe minutiga teha aga 8:0 vahespurdi ning 52:47 ette pääseda. Seda vahet suutis kodumeeskond hoida ka veerandaja lõpuni – viimasele perioodile mindi 59:54 eduseisul.

Neljanda veerandaja esimese nelja minuti jooksul suutis Tarvas vastased „kuival“ hoida ning tundus, et mäng hakkab vaikselt võidusadamasse veerema. Seisul 63:54 sai aga viienda vea Illimar Pilk ning sellest hetkest hakkas Massive marulist tagaajamist. 9. minutil jõuti 63:63 viigini ning vabavisete toel suudeti närviline mäng lõpuks ka tulemusega 72:66 enda kasuks kallutada.

Võitjate skoor jagunes väga ühtlaselt – Roman Konontšuk tõi 13, Sander Ramul ja Sander Karro 12 ning Joonas Vaino 11 punkti. Tarvase meeskonda vedas 25 punkti visanud Mihkel Kurg, suuremat tuge ootab meeskond kindlasti vaid 3 punkti visanud Illimar Pilkilt ja 2 punkti kirja saanud Juris Umbraškolt.

Meeskonnad kohtuvad uuesti juba neljapäeval 28. septembril kell 19:15 Haljala Gümnaasiumi võimlas. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Selle paari võitja läheb järgmises ringis kokku Võsu – Vinni Tammed võitjaga.