EELVAADE: Ekonet Eesti – Sõmeru

Laupäeval peetakse Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel kaks huvitavat vastasseisu. Käesolevas eelvaates võtame vaatluse alla Ekonet Eesti (endine Hulja) ja Sõmeru vastasseisu, kes astuvad väljakule juba kell 15:00 Kadrina Spordikeskuses.

Andri Metsaru
Kevadises pronksiheitluses kostitas Sõmeru liider Andri Metsaru Huljat koguni 43 punktiga (foto: Ain Liiva)

Samad meeskonnad olid vastamisi ka kevadises esiliiga pronksiheitluses, siis suutis pikema pingiga (Huljal sai erinevatel põhjustel kohale tulla vaid 6 mängijat) Sõmeru võtta 84:79 võidu.

Ekonet Eesti oli möödunud hooajal hädas vigastustega, suurima pitseri jättis meeskonna hooaja teise poole esitustele nende skooriliidri Rainer Talpase vigastus. Kevadises play-offis pusiti kõvasti SK KNT meeskonnaga, kuid dramaatilise lõpplahenduse tulemusel jäädi napilt finaalist välja. Karikavõistlustel ei ole meeskonda aitamas Eesti U16 korvpallikoondise liige Kristo Tammiksaar, kes esindab RSK Tarvas II värve. RLV Massive koosseisust on aga Kadrina valla meeskonda tagasi liikunud nende paari hooaja tagune liider Martin Murumägi. Meeskonna oluliselt lülideks on ka kogenud tegijad Raigo Pärs, Ivo Järvala, Toivo Vainult, Alvar Värs, Ain Sats, Kaarel Pomerants ning Tristan Frederik Murumägi.

Sõmeru meeskond ebaõnnestus eelmisel aastal karikavõistlustel täielikult, kui juba avaringis jäädi kahe mängu kokkuvõttes suurelt alla SK Rakke meeskonnale (teine mäng koguni 92:29!). Hooaja edenedes täiendati koosseisu ning kevadises play-offis pakuti palju kõneainet – esmalt lülitati veerandfinaalis dramaatiliselt edasisest konkurentsist Tamsalu/JaKon Ehitus, pusiti poolfinaalis kõvasti hilisema meistri Ilves Transpordiga ning lõpuks teeniti magusad pronksmedalid.

Argo Höövelson
Argo Höövelson liitus uueks hooajaks Sõmeru meeskonnaga (foto: Ain Liiva)

Kahe hooaja vahel on meeskond senisest veel tugevamaks muutunud – koosseisu on lisandunud pikalt Väike-Maarja Päästekooli esindanud Argo Höövelson, lisaks on oluliseks jõuks Ida-Virumaalt pärit, kuid nüüd Rakveres elav Marek Vinni. Päris kadudeta ei pääsenud aga ka nemad, sest RSK Tarvas I võistkonda liikus meeskonna pikim mängija Rainer Pastimäe. Sõmeru meeskonna liidriks on aga Andri Metsaru, kes kevadises pronksimängus viskas koguni 43 punkti! Lisaks eelnimetatud tegijatele kannavad põhiraskust veel Tarvo Seljamäe, Asko Meiner, Madis Kerge ja Kristjan Kruusimaa.

Esimene vastasseis leiab aset juba täna, laupäeval 23. septembril kell 15:00 Kadrinas ning kordusmängu aeg hetkel veel paigas ei ole. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Sõmeru ja Ekonet Eesti vastane tuleb paarist Simuna Spordiklubi – Tamsalu/JaKon Ehitus.