Päästekool purustas Simuna 51 punktiga!

Meistriliiga play-off sai mõneti ootamatu alguse, kui Väike-Maarja Päästekool alistas veerandfinaali avamängus võõrsil Simuna Spordiklubi koguni 109:58!

Markus Laanemets
Pikalt vigastuspausilt naasnud Markus Laanemets viskas Päästekooli parimana 27 punkti (foto: Ain Liiva)

Kohtumise algus sellist asjade käiku ei ennustanud. Tasavägiselt alanud mängus suutis kerge initsiatiivi ja edu haarata Päästekool, võites esimese veerandaja 28:23.

Kodumeeskonna jaoks hakkas asi kontrolli alt väljuma teisel perioodil, kui ise suudeti visata vaid 6 punkti vastaste 21 vastu ja poolajaks juba 29:49 kaotusseisu jäädi.

Esimesel poolajal kihutama hakanud Päästekooli rongi Simuna enam pidurdada ei suutnudki. Kolme veerandaja järel näitas tabloo seisuks juba 75:42 ning kohtumise lõpu 51-punktiline vahe kordusmänguks Simunale võimalust ei jätnud.

Suurepärase come-backi tegi pikalt vigastuspausilt naasnud Markus Laanemets, kes kostitas Simuna meeskonda 27 punktiga, veel viis Päästekooli mängijat kogus kahekohalise punktiskoori. Kahvatult tegutsenud Simuna SK ridades tegid enim skoori Ainar Villers 18 ja Alo Põldmaa 15 punktiga.

Seega, Väike-Maarja Päästekool saab juba vaikselt hakata valmistuma poolfinaalseeriaks igipõlise rivaali RLV Massive vastu. Veel enne, 3. aprillil tuleb aga teistkordselt kokku minna Simuna meeskonnaga.

Eesti Ööjooks Kossuliiga esiliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.