VEERANDFINAAL: Kadrina Karud – 1JVBr

Sel nädalal tehakse algust ka meistriliiga teise veerandfinaaliga, kus lähevad vastamisi põhiturniiri kolmas meeskond Kadrina Karud ning viimasena play-offi pääsenud 1. jalaväebrigaad (1JVBr). Meeskonnad astuvad väljakule kahel järjestikkusel päeval – neljapäeval kell 20:15 Tapa Sõjaväeosa spordihoones ning reedel kell 18:15 Kadrina Spordikeskuses.

Kadrina Karud
Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga valitsev meister on Kadrina Karud (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (RLV Massive ja RSK Tarvas I) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Mullune meister Kadrina Karud alustas hooaega tagasihoidlikult, kuid põhiturniiri teises pooles leiti väga hea hoog, mis tõstis nad lõpuks kolmandale kohale. Meeskonna liider ja resultatiivseim mängija on kogenud Allan Ehte, lisaks temale kuuluvad põhitegijate sekka Raimond Tribuntsov, Madis Šumanov, Martin Murumägi ja Enes Kita. Noorele meeskonnale kohaselt on koosseisus palju võrdseid tegijaid, nii on pingilt abi pakkumas Mehis Meltsa, Rainer Amor, Germo Veide, Romet Lõns, Ingmar Toomejõe jpt.

1JVBr meeskonna hooaeg on olnud kahetine – alustati vägevalt ning pikalt oldi liiga liidrite hulgas, kuid ajateenijate tegemistest ja käimistest tulenevalt oli põhiturniiri teine pool kannatuste rada ning viimase mänguni oli üleval oht koguni kohamängudelt välja jäämiseks.

Meeskonna hooaja alguse edus oli suur roll Sander Ramulil, kes sügisel püstitas liiga rekordi, visates mängus 82 punkti. Pärast tema vigastust rauges ka meeskonna roll, kuigi koosseisust leiame veel hulga hea kvaliteediga mängijaid – Johannes Välb, Aivar Päri, Kevin Äkke, Karl Soosalu, Kristjan Paekivi, Carl-Erich Sooäär, Kevin Täpp. Veebruaris liitus meeskonnaga TTÜ KK ridadest Risto Puur, kelle lisandumine võib edukalt täita selle tühimiku, mis Ramuli vigastusega tekkis.

Kadrina Karude saldoks jäi põhiturniiril 8 võitu ja 6 kaotust, 1JVBr kogus 14st mängust pooled võidud. Omavahelistes mängudes jäi seis 1:1. Esimeses ringis pani oma paremuse maksma 1JVBr, võites võõrsil 91:84 (Päri 33, Täpp 21, Ramul 19 – Ehte 28, Kita 19). Kevadel võtsid Karud revanši ning kirjutasid turniiritabelisse võidu tulemusega 98:87 (Kita 25, Šumanov 19, Ehte 18 – Paekivi 24, Päri 21, Sooäär 19).

Kuna ajateenijate koosseis kõigub mängust-mängu väga palju, on selle paari favoriidiks Kadrina meeskond. Kui sõdurid suudavad mõlemas mängus kohale tulla parimas rivistuses, on võimalused 50-50 ning määravaks saavad pisiasjad. Poolfinaali pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Selle paari võitja läheb nelja parema hulgas vastamisi põhiturniiril teiseks tulnud RSK Tarvas I meeskonnaga.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.