Andri Metsaru 51 punkti vedasid Sõmeru avamängus võidule

Esiliigas tehti nädalavahetusel algust ka teise veerandfinaaliga, kui vastamisi läksid SK Vinni Tammed ja Sõmeru. Tasavägiselt kulgenud avamängu suutis 98:90 enda kasuks kallutada Sõmeru meeskond.

Andri Metsaru
Andri Metsaru “paugutas” veerandfinaali avamängus 51 punkti! (foto: Ain Liiva)

Kohtumine algas Vinni meeskonnale kurjakuulutavalt, sest nelja minutiga jäädi 0:6 kaotusseisu ning üheksandal minutil näitas tabloo Sõmeru eduseisuks juba 24:9. Veerandaja lõpus siiski kosuti ja vähendati vahe 19:27-le.

Esimesest ehmatusest ülesaanuna hakkas kodumeeskond teisel veerandajal jõudsalt kaotusseisu vähendama, poolajale mindi aga endiselt Sõmeru juhtimisel (54:50).

Kolmandal veerandajal mäng võrdsustus ning Vinnil õnnestus ka juhtima pääseda, kuid viimaseks perioodiks suutis Sõmeru siiski 75:69 eduseisu asuda.

Viimasel veerandajal panid külalised veel ühe käigu juurde ning juhtisid viis minutit enne kohtumise lõppu juba 90:76. Kodumeeskond võitles aga lõpuni ning jõudis eelviimasel minutil vaid 4 punkti (88:92) kaugusele. Rohkemaks sel korral siiski jaksu ei olnud ning kordusmängule minnakse Sõmeru 8-punktilises eduseisus.

Pidurdamatus hoos oli Sõmeru liider Andri Metsaru, kes viskas 51 punkti (sh vv 14/14). Vinni poolel vastasid Karl-Gustav Kello 33 ja Erik Kaasik 24 punktiga.

Korduskohtumine toimub Sõmeru Põhikooli võimlas laupäeval 7. aprillil kell 15:00. Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiri teise koha meeskonnaga, kelleks on Ilves Transport.

Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses.