RLV Massive kukutas Tarvase!

Rakvere Spordihoones 500 silmapaari ees avakohtumise 72:66 võitnud RLV Massive alistas RSK Tarvas I meeskonna ka teises mängus ning edenes Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel teise ringi. Korduskohtumise 79:71 enda kasuks kallutanud Massive jõudis seega kaheksa parema hulka 14-punktilise ülekaaluga.

Cristo Kens
Cristo Kens viskas parimana 18 punkti (foto: Ain Liiva)

Pilgeni täis Haljala Kooli võimlas toimunud kohtumises haaras Massive kohe initsiatiivi ning läks 3 minutiga 5:0 juhtima. Suurepärases hoos oli Cristo Kens, kelle 12 punkti esimesel veerandajal kodumeeskonna 26:13 eduseisu viisid. Muide, huvitava faktina olgu siinkohal ära märgitud see, et Saku II liigas kuulub Kens eilse rivaali koosseisu.

Haljala meeskond ei andnud vastasele sõnaõigust ka teisel veerandajal, vahe kasvas korraks juba koguni 42:21-le. Poolaja lõpus suutis Tarvas siiski vähem kui kahe minutiga teha 11:2 vahespurdi ning pikemaks puhkepausiks kaotusseisu 32:44-le vähendada.

Teise poolaja alguses viskas Mihkel Kurg kiiresti 5 punkti järjest ning üle pika aja oli vahe vähenenud ühekohaliseks (37:44). Järgmise viie minutiga viskas aga Massive 14 punkti vastase 4 vastu ning juhtis taas turvaliselt 58:41.

Neljandal veerandajal püsis RLV Massive kindel kahekohaline edu, neli minutit enne kohtumise lõppu juhiti turvaliselt 73:58. Sel hetkel tundus, et mäng on juba tehtud, kuid Tarvase mängijad arvasid teisiti. Paari minuti jooksul pandi püsti korralik viskekontsert, mille tulemusel jõuti vaid 4 punkti (75:71) kaugusele. Kohtumise lõpus üritati mängu veel vigadega päästa ning kodumeeskond oligi vabaviskejoonel hädas (6st 2), kuid Tarvas ise enam korvini ei jõudnud ja nii võttis Massive magusa 79:71 võidu ja pääses karikavõistlustel järgmisesse ringi.

Suurima panuse võitu andsid Cristo Kens 18, Roman Konontšuk 16 ning Martin Ots 10 punktiga. Tarvase resultatiivseim oli Mihkel Kurg 17 punktiga, Randel Rainer Lille lisas 13 ja Ander Talu 11 punkti.

Veerandfinaalis on RLV Massive vastaseks Võsu meeskond, kes alistas kahel korral (81:50 ja 67:55) Vinni Tammed.