Ekonet pani Sõmeru selili

7 mängijaga tänasele karikamängule läinud Ekonet Eesti suutis lühikesest pingist hoolimata kodusaalis mänginud Sõmeru meeskonna üle mängida. Avamängu 84:85 kaotanud Ekonet vajas vähemalt 2-punktilist võitu ning ülesanne sai suurelt ületatud – 94:82 paremus viis nad kahe mängu kokkuvõttes 11-punktilise paremusega edasi kaheksa parema hulka.

Andres Saukas
Andres Saukase hiilgemäng aitas Ekonet Eestil alistada Sõmeru (foto: Ain Liiva)

Külalismeeskond haaras ohjad kohe avaminutitest, minnes 7:0 juhtima. Kohmetu alguse järel kosus ka Sõmeru ning vähendas veerandaja keskpaigaks vahe minimaalseks (13:14). Veerandaja lõpp kuulus siiski Ekonetile, kes suutis puhkepausiks vahe 28:18-le kasvatada.

Ka teisel veerandajal püsis külaliste kahekohaline edu, kuid sarnaselt esimesele perioodile suutis Sõmeru veerandaja teises pooles kaotusseisu vähendada – eelviimasel minutil näitas tabloo Ekoneti eduseisuks 47:44. Poolaja lõpus suutsid Kadrina valla pallurid lühikese ajaga teha 7:1 spurdi ning eduseisu 54:45-le kasvatada.

Teise poolaja alguses oli Sõmeru meeskond justkui ümber sündinud – kuuendal minutil asuti esmakordselt juhtima, seis tablool 61:60. Vigaderohke mängu tulemusel lõpetati veerandaeg mõlemapoolsete vabavisetega, veidi paremat kindlust näidanud Ekonetil õnnestus viimaseks perioodiks kahepunktiline (67:65) edu kätte võidelda.

Neljas veerandaeg kulges vastastikkuste võimaluste tähe all. Sõmeru meeskonnal kulus lisaks pallimängule palju energiat ka teineteisele ning kohtunikele õpetussõnu jagades. Ekoneti aktiivse tegutsemise tulemusel hakkasid ka Sõmeru mängijad viie veaga pingile langema. Veerandaja keskpaigas tablool säranud 72:72 tähistasid põnevuse lõppu. 9:0 spurdi teinud Ekonet läks oma teed ning võttis magusa võidu, millega ühtlasi revanšeeriti kevadine allajäämine esiliiga pronksilahingus.

Pidurdamatus hoos oli Ekonet Eesti ridades Andres Saukas, kes kogus üleplatsimehena 34 punkti, Mardo Mäeots ja Martin Murumägi lisasid 18 punkti. Sõmeru 82st punktist 72 jagunes nelja mängija vahel – Argo Höövelson tõi 23, Tarvo Seljamäe 18, Asko Meiner 16 ning Andri Metsaru 15 punkti.

Ekoneti vastane tuleb paarist Simuna Spordiklubi – Tamsalu/JaKon Ehitus. Avakohtumise võitis Tamsalu 73:58, otsustav vastasseis leiab aset juba pühapäeval 1. oktoobril kell 17:00 Simunas.