RLV Massive või RSK Tarvas I – kumb jätkab karikaheitlust?

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste esimese ringi mäng RSK Tarvas I ja RLV Massive vahel oli maakonna korvpalli mõistes suur päev. Lisaks saalis põnevusetendusele kaasa elanud 500 silmapaarile on mängu kokkuvõtvat uudist meie kodulehel viimase nädala jooksul loetud 1700 korda! Eeltoodud numbrid on tunnustuseks mõlemale meeskonnale!

RLV Massive - RSK Tarvas I
Kas RLV Massive suudab koduseinte toel karikavõistluste veerandfinaali jõuda? (foto: Ain Liiva)

RSK Tarvase meeskonna eestvedajad (MTÜ Viru Bull) on teinud tubli tööd sponsorite ja fännide kaasamisel. Arvestades asjaolu, et senise Alexela Meistriliiga asemel osaleb Lääne-Virumaa suurimate ambitsioonidega klubi Eesti teises liigas ning Lääne-Virumaa Kossuliigas, on asi ette võetud ambitsioonikalt ning viimasel hooajla ära vajunud Rakvere Tarvase ära vajunud fännibaas on uue klubi tegevusega hästi kaasa tulnud ja ellu ärganud.

RLV Massive on aga Lääne-Virumaa mõistes täiesti omaette nähtus. Viimase kümnendi säravad tulemused ja suures osas muutumatuna püsinud koosseis on loonud omaette tugeva brändi, mis elab oma elu lisaks korvpalliväljakule ka mujal. Sellist fänniklubi ei ole ette näidata isegi mõnel Alexela Meistriliiga klubil.

Homme, neljapäeval kell 19:15 astuvad meeskonnad Lääne-Virumaa Kossuliiga karikasarjas teistkordselt väljakule. Möödunud kevadisest poolfinaalist Väike-Maarja Päästekooli vastu teame, et Haljala saal jääb selliste mängude jaoks väikeseks. Seega, soovitame mõlema klubi fännidel homme varakult platsis olla, et poleks ohtu ukse taha jääda.

Esimese mängu suutis eduka viimase veerandaja toel 72:66 võidusadamasse tüürida RLV Massive ning homme toetavad neid legendaarsed koduseinad. Kas see vahe on piisav, et finaali pääseda? Haljala meeskonna võidu aluseks oli väga ühtlane tegutsemine, Tarvas toetus avamängus suuresti Mihkel Kure individuaalsetele oskustele, kuid ülejäänud liidrite panus jäi kahvatuks (Illimar Pilk 3 p, Juris Umbraško 2 p).

Homne vastasseis on oma sisult ja kvaliteedilt karikafinaali vääriline. Paraku peab loosiõnne tõttu üks tugev klubi pärast homset edasist karikateekonda kõrvalt vaatama.