Kristo Saage

Kes ruulivad Kossuliiga statistika tabelites?

Oleme lõpuks jõudnud nii kaugele, et koduleheküljel on võimalik lähemalt tutvuda ka Kossuliiga statistika numbritega. Vaatasime numbritele otsa ja teeme ülevaate – kes ruulivad tabeli erinevates kategooriates?

Meistriliiga suurim punktikütt on praeguse seisuga Väike-Maarja Päästekoolis palliv Kristo Saage, kes on seitsme mänguga visanud 259 punkti, mis teeb keskmiseks koguni 37 punkti mängus! Esikolmikusse kuuluvad veel Kadrina Karude liider Allan Ehte 206 (7 mängu, 29,4 punkti) ning 1JVBr mängija Ander Talu 186 punktiga (6 mängu, 31 punkti).

Esiliigas on pika puuga teistel eest BGM Ehituse skoorimasin Taimo Tiimus, kel 11 mänguga koos 351 punkti ehk 31,9 punkti mängus. Teiselt kohalt leiame Sõmeru meeskonnas palliva Andres Saukase 233 (12 mängu, 19,4 punkti) ning kolmandal real on Raigo Pärs “meie toidukaubad” meeskonnast 229 punktiga (10 mängu, 22,9 punkti).

Taimo Tiimus
Taimo Tiimus (BGM Ehitus) on esiliiga suurim skooritegija (foto: Ain Liiva)

Meistriliigas on vastaste jaoks ebamugavaim mängija Kadrina Karude kogenud liider Allan Ehte, kes on senistes mängudes teeninud 81 vabaviset ning realiseerinud neist 61, mis teeb tabavuseks 75%. Teisel kohal on suurepärast vabaviskekindlust näitav RLV Massive tagamängija Cristo Kens (50/44, 88%) ning kolmandal kohal Kristo Saage (46/33, 72%). NB! Statistika tabel näitab kõigi (nii esi- kui meistriliiga) mängijate vabavisete arvu kaks korda suuremana, tegeleme vea likvideerimisega.

Allan Ehte
Meistriliigas on enim vabaviskeid teeninud Allan Ehte (foto: Ain Liiva)

Esiliigas on Taimo Tiimus vabaviskejoonel käinud koguni 100 korral, millest korvirõnga on läbinud 66 üritust (66%). Järgmistel kohtadel paiknevatel mängijatel on vabavisked aga tõeliseks achilleuse kannaks – JaKon Ehitus/Tapa mängija Livar Liblik on suutnud 79st vabaviskest tabada 43 (54%), Andres Saukas ja Karl-Gustav Kello (SK Vinni Tammed) mõlemad 77st viskeüritusest 42 (55%).

Livar Liblik
Livar Liblik (foto: Ain Liiva)

Kaugviskejoone tagant on meistriliigas kõige ohtlikum Kristo Saage, kes on vastaseid kostitanud koguni 45 kolmesega. Talle järgneb 25 tabamusega Ander Talu ning kolm mängijat, kes sihile jõudnud 17 korral.

Esiliigas on enim kaugviskeid tabanud Mehis Meltsa (“meie toidukaubad”), kellel kirjas 44 tabamust. Talle järgnevad võrdselt 31 tabamusega Erik Kaasik (SK Vinni Tammed) ja Rainer Talpas (“meie toidukaubad”).

Enim vigu on meistriliigas kirja saanud Allan Ehte ja Max Pärna (1JVBr), kes mõlemad määruseid rikkunud 32 korral (keskmiselt 4 viga mängu kohta), kohe nende kannul on Sander Karro (RLV Massive) 31 veaga.

Esiliiga vigade tabeli esireal on Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool mängija Raigo Prants 44 määruste rikkumisega. Karel Eesmaa (JaKon Ehitus/Tapa) on teinud 39, Andres Saukas ja Tanel Toomejõe 38 viga. Sarnaselt vabavisetele kuvab tabel ka mängijate vigasid topelt, tegeleme selle vea lahendamisega.

Kel soovi statistikatabeliga lähemalt tutvuda, leiab need siit: meistriliiga statistika / esiliiga statistika. Erinevate pingeridade kuvamiseks tuleb vajutada statistikatabeli üleval vastavale kategooriale (PNK, 3P, VV, VT).

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.