POOLFINAAL: RLV Massive – Simuna SK

Karikavõistluste finaalini on jäänud kuu aega ning juba sel nädalal selgub esimene finalist. Kumb pääseb esimesena 16. detsembril Rakvere Spordikeskuses toimuvasse finaali, kas RLV Massive või Simuna Spordiklubi?

RLV Massive
RLV Massive vägesid juhatab sel hooajal Artur Kusnerov (foto: Ain Liiva)

Mõlema meeskonna jõudmine nelja parema hulka on seejuures olnud omanäoline, intrigeeriv ja huvitav.

RLV Massive lülitas kaheksandikfinaalis edasisest konkurentsist RSK Tarvas I meeskonna. Avakohtumine Rakvere Spordihoones 500 silmapaari ees võideti 72:66 ning korduskohtumine kodupubliku silme all 79:71.

Veerandfinaalis tuli Haljala meeskonnale vastaseks Võsu, kuid nemad erilist vastupanu osutada ei suutnud. Seeria saatus otsustati juba avakohtumisega, mille RLV Massive kodusaalis 107:76 võitis. Korduskohtumine oli seega vaid vormistamise küsimus, ka selles mängus pani mullune karikafinalist Massive oma paremuse maksma, sedapuhku tulemusega 85:65.

Simuna Spordiklubi alustas karikateekonda 58:73 allajäämisega Tamsalu/JaKon Ehitus meeskonnale, kuid kodusaalis peetud otsustavas mängus põrmustati vastane koguni 105:56. Ka veerandfinaali avamäng Ekonet Eestile kaotati, kuid vastane kasutas ekslikult karikavõistlusteks mitte registreeritud mängijat ning nii läks Simunale kirja 20:0 võit ning automaatne pääs poolfinaali.

Mullu kohtusid RLV Massive ja Simuna Spordiklubi karikavõistluste veerandfinaalis, siis võitis Massive esimese mängu 82:61, korduskohtumisest Simuna meeskond loobus.

Sel hooajal on korra juba vastamisi mindud, kui testturniiri A-alagrupis võttis ülekaaluka 108:69 võidu RLV Massive.

Et ka möödunud hooajal Simuna meeskonna hammas Haljala võistkonnale peale ei hakanud, on selle paari selgeks favoriidiks ühtlasema koosseisuga RLV Massive. Simuna meeskonnal tekib võimalus juhul, kui suudetakse leida võlurohi Massive’i korvialuste jõudude neutraliseerimiseks ning samas suudetakse ise näidatada head viskekindlust kaugvisetel. Just kolmesed on Simuna meeskonna trumbiks, sest sel hooajal võeti 29 tabamusega mängus enda kätte Kossuliiga rekord ning korra on vastaseid „karistatud“ ka 25 tabava kaugviskega.

Poolfinaali avalahing toimub neljapäeval 16. novembril kell 19:15 Haljala Kooli võimlas ning teistkordselt astutakse väljakule pühapäeval 19. novembril kell 14:00 Simunas.