A-alagrupp: nädala eelvaade (13.11-19.11)

Testturniiri lõpuni on jäänud veel vaid kaks nädalat, mis tähendab seda, et eelseisvad mängud panevad paika edasise hooaja meistri- ja esiliiga koosseisud. Käesoleval nädalal on A-alagrupis võimalik meistriliiga koht kindlustada nii Tamsalu/JaKon Ehitusel, RSK Tarvas I, kui 1JVBr meeskonnal.

Tamsalu/Jakon Ehitus
Kas mullune esiliiga 5. koha meeskond Tamsalu kindlustab reedeses mängus koha meistriliigasse? (foto: Ain Liiva)

T 14.11 18:30 RSK Tarvas I – SK Rakke
Seni vaid korra kaotusekibedust tundnud RSK Tarvas I meeskond võtab kodusaalis vastu SK Rakke. Tarvas on seni kõik vastased alistanud keskmiselt 30 punktiga, viimati purustati kodusaalis 106:47 SK Aaspere meeskond.

SK Rakke meeskonna käsi viimastes mängudes väga hästi käinud ei ole. Vahepeal hõredaks jäänud koosseisu on küll jooksvalt täiendatud, kuid mängutulemustes see veel ei kajastu. Eelmises voorus tuli Rakkel võõral väljakul tunnistada Kadrina Karude 114:78 paremust.

RSK Tarvas I meeskond on omale koha meistriliigas sisuliselt taganud, Rakke meeskond jätkab oma heitlusi esiliigas, seega tulemuse mõttes sel mängul enam suurt kaalu ei ole.

T 14.11 20:15 1JVBr – SK Aaspere
1JVBr on end testturniiri põhjal mänginud kindlaks medalisoosikuks. Viimases mängus oldi kodusaalis isegi ootamatult kindlalt üle Ilves Transpordist, kes pandi selili tulemusega 97:63. Koht meistriliigas on praeguseks juba kindlustatud, detsembris algaval põhiturniiril saame näha sõdurite tõelist potentsiaali.

SK Aaspere hooaeg pole siiani väga suurt rõõmu pakkunud – kaotatud on kõik seni peetud kuus mängu. Nagu juba varasemalt mainitud, jäädi viimati suurelt alla RSK Tarvas I meeskonnale, lihtsam õhtu ei tule ka täna Tapal.

R 17.11 19:00 Ilves Transport – Tamsalu/JaKon Ehitus
A-alagrupi mängunädala lõpuakordina saavad aga Väike-Maarja korvpallisõbrad kaasa elada tõelisele maiuspalale, kui Ilves Transport võtab koduväljakul vastu Tamsalu/JaKon Ehituse. Väike-Maarja meeskond pole testturniiril väga säravat minekut näidanud, viiest kohtumisest on võidetud vaid üks. Järgmisel nädalal seisab aga meeskonnal ees karikavõistluste poolfinaalseeria Väike-Maarja Päästekooliga ning Tamsaluga mängus saab selleks hästi valmistuda.

Tamsalu meeskond on hetkel 5 võiduga A-alagrupi ainuliider, eelmises voorus alistati Vinni Tammed 83:75. Tamsalu võistkonna tugevuseks on väga mitmekülgne koosseis – senistes kohtumistes on juhtunud nii, et mängu resultatiivseimaks on erinevates mängudes olnud koguni neli erinevat mängijat.

Peaks Tamsalu/JaKon Ehitus selle mängu võitma, kindlustavad nad kaks vooru enne testturniiri lõppu koha meistriliigas, Ilves Transpordi teekond jätkub esiliigas.

Testturniiri tabeliseisu näeb SIIT.