EELVAADE: Võsu – Vinni Tammed

Viimase paarina teevad Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel särgid higiseks Vinni Tammed ja Võsu. Meeskonnad astuvad väljakule kahel päeval järjest – esimene vastasseis juba täna, laupäeval kell 17:00 Võsu Spordihoones ning teine homme, pühapäeval kell 17:15 Vinni Spordihoones.

Võsu meeskond osaleb teist hooaega järjest Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel, oktoobris algaval testturniiril ning sellele järgneval põhiturniiril kaasa ei lööda. Möödunud hooajal jõudis Võsu karikavõistlustel teise ringi, alistades avavoorus kahe mängu kokkuvõttes Simuna Ivaxi. Veerandfinaalis pusiti kõvasti ka Kadrina Karudega, kuid poolfinaali uks jäi suletuks.

Võsu võistkonna suurim skooritegija on Alex Tammemäe, kes möödunud hooaja karikamängudes kogus keskmiselt 27 punkti mängus. Ülejäänud koosseis on üsna ühtlane, kuid erinevates mängudes paistsid silma veel ka Kristjan Prüüs, Rando Kapralov, Jarlet Mägi ja Targo Tamm.

Vinni Tammed on maakonna korvpallis taastulijad – eelnevatel hooaegadel erinevatesse meeskondadesse kuulunud Vinni pallurid on taas ühe mütsi alla koondunud ning mitmeaastase pausi järel võistkonna välja pannud. Koosseisu vaadates tuleb tõdeda, et meeskond jätkab juba legendaarse koosseisuga, kuhu kuuluvad tagamängijad Ragnar Heek, Sten Akel, Anton Tõštšuk ja Jüri Järvet, äärel askeldavad Elvis Efert, Kristjan Kokorev, Madis Akel ja Meeme Järvi. Korvi alt leiame Armin Ikla, Erkki Tšurkini ja Vitali Tsakirovi. Seega, meeskonnal sügavust jagub, küsimus on vaid selles, kui palju mehi karikamängudeks kohale tulla saab.

Ragnar Heek
Ragnar Heek (nr 7, foto: Ain Liiva)

Võsu meeskond tõestas möödunud hooajal, et on võimelised mängima ka meistriliiga tipumeeskondadega, Vinni Tammede võimekust saab paraku hinnata vaid paberil. Kerge favoriidikoorem langeb Võsule, kuid Vinni meeskond on kahtlemata üllatusvõimeline.

Selle paari tugevam meeskond saab omale hirmkõva vastase paarist RLV Massive – RSK Tarvas I. Esimese omavahelise heitluse võitis Massive tulemusega 72:66.