Kadrina Karud

EELVAADE: kas Kadrina Karud pääsevad aastase vaheaja järel taas finaali?

Täna tehakse algust meistriliiga poolfinaalidega, kui esimesena astuvad väljakule põhiturniiri 2. koha meeskond 1JVBr ning veerandfinaali kaudu poolfinaali jõudnud tunamullune meister Kadrina Karud.

Kossuliiga nelja-aastase ajaloo jooksul esimest korda medalimängudele jõudnud 1. jalaväebrigaadi ajateenijad olid sisuliselt kogu hooaja liiga liidrid ning langesid alles viimaste voorudega Väike-Maarja Päästekooli selja taha. Põhiturniiril kahe parema sekka jõudmine tagas neile poolfinaali otsepääsme.

Kadrina Karud lõpetasid põhiturniiri ajateenijate järel kolmanda kohaga ning veerandfinaalis mindi vastamisi viimase ehk kuuendana play-off’i jõudnud Lüganuse meeskonnaga. “Kahest parem” seeria kujunes Karudele ehk isegi ootamatult kergeks jalutuskäiguks, sest avamängus alistati vastane 98:72 ning kordusmängu ülekaalukas 123:69 paremus viis mullu esimesena medalita jäänud Kadrina meeskonna kokkuvõttes nelja parema hulka koguni 80-punktilise ülekaaluga.

Meeskonnad on sel hooajal omavahel kohtunud kahel korral ning mängude seis on 1:1. Hooaja alguses teises voorus peetud mängus suutsid Karud Allan Ehte 34 punkti toel võõrsil raske 80:74 võidu võtta. Samavõrd tasavägiseks kujunes ka jaanuari lõpus Kadrinas toimunud teise ringi kohtumine, kus 1JVBr võttis Ander Talu vedamisel (39 punkti) magusa 93:87 revanši.

Ander Talu
Ander Talu on 1JVBr resultatiivseim mängija (foto: Ain Liiva)

Ajateenijate selle hooaja edu taga on ääretult ühtlane ja võimekas koosseis. Suurimat rolli mängivad meeskonnas RSK Tarva kasvandikud Ander Talu, Randel Rainer Lille ning mullu Pärnu Sadama ridades Alexela Korvpalli Meistriliigas mänginud Rait Tammet.

Hooaja lõpus on Karude liidriks kerkinud nende välismaine täiendus Gregory Clay Foster, kes viimases veerandfinaalis “uhas” Lüganuse korvi koguni 45 punkti. Talle sekundeerivad Allan Ehte, Raimond Tribuntsov ning Lauri Mets.

Allan Ehte
Allan Ehte on üks Kadrina Karude liidritest (foto: Ain Liiva)

Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni. Seeria avamäng toimub täna, 4. aprillil kell 20:15 Tapa Sõjaväeosa spordihoones, teine kohtumine Kadrinas laupäeval, 6. aprillil kell 13:00 ning vajadusel kolmas mäng taas Tapal.

Poolfinaali võitja mängib 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses toimuval Kossuliiga finaalpäeval kell 18:00 algavas finaalis, kaotaja selgitab teise poolfinaali kaotajaga pronksmedalite omaniku kell 16:00 algavas 3. koha mängus.