Andres Sõber

Kindel võit viis Karud poolfinaali juhtima

Meistriliiga poolfinaali avamängus ei jätnud Kadrina Karud kodusaalis mänginud 1JVBr meeskonnale mingit võimalust – poolfinaalseeriat asuti 1:0 juhtima 89:68 seljavõiduga.

Karud alustasid võõral väljakul bravuurikalt, kui nelja minutiga asuti juhtima 9:0. Esimesest kohmetusest üle saanud 1JVBr vastas sellele aga omapoolse 10:2 spurdiga ning vähendas vahe minimaalseks (11:10). Esimene veerandaeg lõppes külaliste 19:14 eduseisul. Teisel veerandajal panid Karud ühe käigu juurde – kahe minutiga kasvatati vahe kahekohaliseks (30:18) ning poolajavileks juhiti juba 44:29.

Väike häirekell lõi poolajal Kadrina meeskonna korvialuses tsoonis, sest neli viga oli kirjas nii Uku Kamsil kui Hugo Martin Tomingul. Ajateenijatel sai kohe mängu algul kiired kolm viga kirja kirja Randel Rainer Lille, teisel veerandajal lisandus veel üks.

Kolmandal veerandajal kodumeeskond mängu pööret tuua ei suutnud – viieminutilise mängu järel oli Karude edu juba 19 punkti (54:35) ning otsustavale neljandikule mindi vastu seisul 63:49. Nelja veaga mängijate klubisse oli selleks hetkeks lisandunud veel kolmaski Karude mängija – Allan Ehte.

Viimasel veerandajal domineerisid külalised jätkuvalt ning kasvatasid vahe juba enam kui 20-punktiliseks. Lõpuvile tähistas Kadrina Karude 89:68 võitu, millega asuti kahe võiduni mängitavat poolfinaali 1:0 juhtima.

Üleplatsimeheks kerkis 33 punktiga võitjate leegionär Gregory Clay Foster, Allan Ehte lisas 21 punkti. Kaotajate poolel vastasid Ander Talu 18 ning Rait Tammet 16 punktiga.

Korduskohtumine toimub juba laupäeval 6. aprillil kell 13:00 Kadrinas ning vajadusel kolmas mäng taas Tapal.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.