Simuna SK alistas lisaajal Kadrina Karud!

Simuna korvpallipublik sai teisipäeval tõelise maiuspala osaliseks, kui kerget sorti üllatuse serveeris kohalik Spordiklubi meeskond, kes alistas lisaaja järel 104:103 Kadrina Karud.

Simuna Spordiklubi
Simuna SK võttis teise võidu järjest ning liigub play-off kursil (foto: Ain Liiva)

Mängu algus kulges tõusude ja mõõnadega – Karud asusid 8:9 juhtima, kuid Simuna vastas omakorda 12:0 spurdiga. Esimese veerandaja lõpuks juhtis kodumeeskond 22:16.

Ka teisel veerandajal jätkus mäng Simuna kontrolli all. Parimal hetkel juhiti juba 12 punktiga (38:26) ning poolajapausile mindi seisul 47:39.

Kolmanda veerandaja kuuendaks minutiks vähendasid Karud kaotusseisu 55:58-le, kuid Simuna vastas kohe 12 punktiga ning asus taas turvalisse (70:55) eduseisu. Kahe minutiga tegid Karud 10:2 vahespurdi ning vähendasid viimaseks veerandajaks vahe 72:65-le.

Neljanda veerandaja alguses jätkasid Kadrina mängijad isukalt ning pääsesid neljandal minutil 78:76 juhtima. Punkt-punkti heitluses kulgenud normaalaja lõpus olid dikteerivamaks pooleks Karud, kuid viimane sõna jäi Simunale, kes Erkki Sillamaa tabamusest seisu 92:92 viigistas.

Lisaaajal kummalgi poolel otsustavat vahet sisse teha ei õnnestunud. Mõlemad meeskonnad toetusid skoori tegemisel kahele mängijale – Simunal tegid skoori vaid Erkki Sillamaa ja Ainar Villers, Kadrina poolel Enes Kita ning Allan Ehte. Mängu lõpu loteriis tõmbas pikema õllekõrre kodumeeskond, kes võttis juba teise hinnalise võidu järjest.

Võitjate ridades viskas Erkki Sillamaa 30 punkti, Ainar Villers lisas 28 punkti. Kadrina meeskonna parimateks kerkisid Allan Ehte 34 ning Enes Kita 32 (sh 8 kaugviset) punktiga.

Simuna meeskonna revanš oli veel ekstra magus seetõttu, et esimese ringi kohtumises saadi Karudelt hävitav 129:48 kaotus.

Turniiritabelis asuvad meeskonnad üksteise kannul – 6 võitu ja 6 kaotust teeninud Karud on hetkel viiendad ning Simuna SK 5 võidu ja 6 kaotusega viimasel play-off’i viival 6. kohal.