Tõnis Peil

RSK Tarvas rühkis karikasarjas poolfinaali

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel teisipäeval peetud veerandfinaalmängus ei jätnud RSK Tarvas midagi juhuse hooleks – Simuna Spordiklubi alistati 46-punktilise paremusega 107:61.

Päev varem kindlalt Päästekoolile alla vandunud Tarvas oli sel korral kohale toonud kogu raskekahurväe, teiste seas käisid väljakul ka Janis Vahter, Mihkel Kurg ja Renato Lindmets.

Kohtumise algus sellist asjade käiku siiski ei ennustanud – tasavägiselt kulgenud avaperioodi võitis kodumeeskond 22:21. Teise veerandaja alguses pääses Simuna küll hetkeks nelja punktiga juhtima (26:22), seejärel läks kodumeeskond aga oma teed ning võitis poolaja 51:37.

Vahe püsis samaväärsena ka kolmandal veerandajal kuni Rakvere meeskond viskas seisult 65:50 17 vastuseta punkti, mis otsustasid lõplikult nii kohtumise kui seeria lõppsaatuse. Pingevaba viimase veerandajaga kasvas vahe veelgi ning lõpuks Tarvale ülekaalukas 46-punktiline võit.

Võitjate resultatiivseimateks kerkisid Tõnis Peil ja Sander Ramul võrdselt 17 punktiga, Janis Vahter lisas 15 punkti. Simuna SK parimana viskas Erkki Sillamaa 21 punkti.

Kuna kordusmatšist vastased loobusid, lunastasid rakverlased pääsu nelja tugevama hulka, kus vastaseks tuleb RLV Massive.