Karud kaitsesid Jürgen Ringmetsa mälestusturniiri tiitlit

Läinud nädalalõpul toimus Kadrina Spordikeskuses nelja meeskonna osalusel järjekordne, arvult kolmas Jürgen Ringmetsa mälestusturniir korvpallis.

Mullust esikohta kaitsesid Kadrina Karud, teise koha saavutas Spordiklubi Aaspere, kolmas oli 1. jalaväebrigaad ning neljas Hulja.

Jürgen Ringmetsa mälestusturniiri võitis Kadrina Karude meeskond
Kadrina Karud

Arvukas pealtvaatajaskond sai maiuspala osaliseks kohe turniiri reedeses esimeses poolfinaalis, milles Kadrina Karud seljatasid tasavägise mängu järel teisel lisaajal (!) 1. jalaväebrigaadi 106:105 (poolaeg 40:29, normaalaeg 77:77, esimene lisaaeg 91:91).

Karude mänguvankrit vedasid seitse kaugviset tabanud Artur Konontšuk 24, Raimond Tribuntsov 22, Martin Murumägi 15 ja Tauri Meremaa 13 punktiga.

Meeskonna kangelaseks kerkis neist 23-aastane Murumägi, kelle lõpusireeniga tabatud kaugvise viigistas esimese lisaaja lõpus mänguseisu. Sama mehe poolt teisel lisaajal tabatud lõpusekundi korv vallandas poolehoidjate rõõmupeo.

Väga korraliku lahingu pakkunud ajateenijate parematena viskasid Hendrik Ruut 29, Karl-Peeter Junk 21, Alari Hiis 20, Kevin Puntso 13 ja Raiko Ramul 11 punkti.

Teinegi poolfinaal, kus vastamisi läksid Hulja ja SK Aaspere, kujunes tasavägiseks. Pikema kõrre tõmbasid lõpuks aasperelased, kelle võidunumbriteks kujunesid 77:75 (poolaeg 33:49).

Mõlemal meeskonnal oli protokolli kantud kuus pallurit. Skoori tegid SK Aaspere poolelt Tanel Virtmann 23, Rasmus Martinson 20, Kender Uukivi 16 ja Martin Pent 14 punktiga. Hulja poolel kogusid Mardo Mäeots 18, Raigo Pärs 16, Arvo Püvi 14, Rein Ilves 13 ja Ivo Järvala 12 punkti.

Laupäevased kohamängud üllatusi ei pakkunud ja kulgesid juba mõnevõrra rahulikumas rütmis.

Kadrina Karud tegi SK Aasperega jõuvahekorrad selgeks kohe avaveerandajal, mis võideti 34:18. Poolajaks juhtisid väljakuperemehed 74:34 ja kogu mäng kallutati enda kasuks tulemusega 110:73.

Kolmanda-neljanda koha heitluses saavutas 1. jalaväebrigaad Hulja üle 108:72 (poolaeg 63:26) paremuse. Huljalased pidid kõik 40 minutit läbi ajama viie mehega. Tõsi, vastaste read olid samuti hõredad, kuivõrd pronksimatšil osales neilt seitse mängijat.

Turniiri rändkarika andis võitjatele üle Jürgen Ringmetsa ema Urve, kes mõlemal päeval palliheitlusi jälgis ning jäi loodetavasti nähtuga rahule.