Kossuliiga karikasarjas sõelutakse veerandfinaliste

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste neljast 1/8-finaali paarist kolmes veel mängud kestavad, kaheksa paremat selguvad 23. oktoobriks.

Rakvere Spordikooli võistkondade loobumise järel teisest ringist mängudeta esikaheksasse pääsenud Simuna Spordiklubi ootab ees heitlus karikakaitsja RLV Massive’i meeskonnaga.

Oma esimese kohtumise jõudsid Simunas pidada kohalik IVAX ja vaid karikavõistlustel osalemisega piirduv Võsu.

Avaveerandaja järel tundus, et külalised kodumeeskonnale suurt sõnaõigust ei jäta, sest skoor tablool oli nende kasuks 17:3. Pärast esimest ehmatust tuli IVAX aga mängu tagasi ja otsustava neljanda veerandaja eel juhtis Võsu vaid 47:44.

Ühtekokku 33 punkti visanud Erkki Sillamaa vedamisel suutsid väljakuperemehed viimase mänguperioodi võita omakorda kolme punktiga, mis tähendas, et matši lõppseis jäi viiki 66:66. Kordusmängu Võsul alustatakse seega sisuliselt nullist.

Erkki Sillamaa

Juba mainitud Sillamaa kõrval jõudis IVAXi rivistuses kahekohalise isikliku punktiskoorini veel Virmo Tammemägi 11 punktiga. Võsu resultatiivsemad olid Kristjan Prüüs 17 ja Alex Tammemäe 14 punktiga.

Selle paari võitja saab veerandfinaalis endale vastase paarist Kadrina Karude – Spordiklubi Rakke. Nende avakohtumine on pühapäeval kell 14 Rakkes.

1. jalaväebrigaadi meeskond ootab omakorda järgmist vastast paarist Ilves Transport – Virumaa Pallimängude Kool. Huvipakkuva seeria avalahing toimub Väike-Maarja spordihoones reedel kell 19.

Korraliku avalöögi on teinud Lääne-Viru Kossuliiga karikavõistlustel mullune esiliiga võitja Spordiklubi KNT. Kundalased ületasid esimeses ringis eelmisel hooajal meistriliigas pallinud Spordiklubi Aaspere ja võtsid 1/8-finaali avamängus kodusaalis takkapihta tulemusega 72:62 eelmistel meistrivõistlustel kõrgemas seltskonnas neljanda koha saanud BGM Ehituse skalbi.

Võrdsete heitlusena kulgenud mängus hoidis koduklubi enamiku ajast väikest initsiatiivi. Murrang toimus alles kohtumise viimasel veerandajal, mille SK KNT skooriga 26:19 enda kasuks kallutas.
Võitjate edu suurimad arhitektid olid kuus kaugviset tabanud Sten Pobbul 19 ja Kert Vergi 15 punktiga. Väikemaarjalastest vastasid Taimo Tiimus 22 ja Janari Taar 17 punktiga.

Kas SK KNT hea hoog jätkub või suudab BGM Ehitus siiski oma võtta, selgub juba kolmapäeval kell 19 Väike-Maarja Spordihoones. Selle paari võitjat ootab veerandfinaalis Väike-Maarja Päästekool.