Karikasari pakub üllatusi

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel sündis tõeline üllatustulemus, kui möödunud hooaja maakonna esiliiga korvpalli meistrivõistlused võitnud SK KNT alistas kahe mängu kokkuvõttes meistriliiga mulluse neljanda BGM Ehituse ning edenes veerandfinaali.

Kundas peetud avakohtumises 72:62 võidu saavutanud SK KNT alustas ka kordusmängu hästi, juhtides esimese veerandaja järel 22:18. BGM Ehitus suutis esimest korda juhtohjad haarata alles avapoolaja viimastel minutitel ja puhkama mindi nende 44:41 eduseisul.

Teise poolaja esimese kahe minutiga suutsid Väike-Maarja pallurid teha 7:0 spurdi ning tablool olnud seis 51:41 tähendas seda, et külalised olid avamängus saadud kümnepunktilise edu maha mänginud. Kaks minutit enne lõppu juhtis BGM Ehitus juba 16 punktiga, kuid SK KNT mängijad suutsid alles jäänud ajaga sooritada 13:3 spurdi ning vähendada lõpuvileks kaotusseisu 88:94le. Kokkuvõttes tähendas see kundalaste neljapunktilist paremust. Veerandfinaalis lähevad nad vastamisi Väike-Maarja Päästekooliga.

Suurimad teened SK KNT võidus olid Sten Pobbulil, kes tabas koguni kaheksa kaugviset ja kogus 34 punkti. BGM Ehitusel ei piisanud paraku ka Hans Keskülla ja Taimo Tiimuse suurest panusest: mõlemad viskasid 29 punkti.

Sten Pobbul
Sten Pobbul vedas oma meeskonna karika veerandfinaali

Veerandfinalisti selgitasid samuti Võsu ja Simuna Ivax, kelle avakohtumine lõppes viigiliselt 66:66. Võõrustajad alustasid hoogsalt, rebides väikese vahe sisse kohe avaveerandajaga. Ivaxi liider Erkki Sillamaa üritas küll kangelaslikult jalavigastust trotsides meeskonda aidata, kuid tulutult. Võsu vormistas kindla 89:67 võidu ja kohtub järgmises ringis Kadrina Karude ja SK Rakke paari võitjaga.

Võsu resultatiivseimad olid Alex Tammemäe 24 ja Kristjan Prüüs 21 punktiga. Ivaxi poolel vastasid Marek Pritsik 21 ja Eerik Sillamaa 19 punktiga.

Üllatusele oli lähedal esiliigas palliv SK Rakke meeskond, kes valmistas kahvatu alguse järel meistriliigas pallivale Kadrina Karude meeskonnale teisel poolajal kõvasti peavalu. Lõpuvile kõlades näitas tabloo siiski Karude nappi 71:70 paremust.

Võitjate tulemuslikum oli 23 punktiga Lauri Mets, Rakke ridades vastas Mikk Altermann 19 punktiga.

Tõelise viskekontserti korraldas Väike-Maarjas liiga debütant Virumaa Pallimängude Kool, kes tabas Ilves Transpordi vastu harvanähtavad 17 kaugviset. Esimese poolaja järel veel 49:46 juhtinud kodumeeskonna jaks rauges kolmandal veerandajal pärast põhimängujuht Sven Pugoneni viiendat viga. Virumaa PK võitis numbritega 98:76, saavutades kordusmänguks soliidse edumaa.

Pidurdamatus hoos oli võitjate kasuks seitse kaugviset tabanud Randel Rainer Lille, kes viskas kokku 33 punkti. Ilves Transpordi resultatiivseim oli Rivo Täheste 21 punktiga.

Sellel nädalal selgus lõplikult Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste finaalmatši toimumisaeg – jaht hooaja esimesele auhinnatrofeele kulmineerub finaalmänguga reedel, 16. detsembril algusega kell 19.00 Rakvere Rahu hallis.