Ilves Transport

Ilves Transport alistas taas Simuna Ivaxi ning edenes poolfinaali

Esiliiga õhiturniiril kuuenda koha saanud Ilves Transport alistas kolmanda asetusega Simuna Ivaxi ka teises mängus ning edenes nelja parema hulka. Täna Simunas toimunud mängu lõppskooriks vormistati 79:66.

Avamängu kolme punktiga võitnud Ilves Transport haaras kohe mängu alguses initsiatiivi ning asus nelja minutiga 11:7 juhtima. Järgmise kahe minutiga viskas aga kodumeeskond 10 punkti külaliste 2 vastu ning haaras omakorda juhtohjad, seisuks 17:13. Ivaxi edu oli siiski vaid hetkeline, sest Ilves Transport võttis järele ning võitis esimese veerandaja 29:23.

Teine veerandaeg määras kohtumise saatuse – nelja minuti järel oli külaliste eduseis juba 10-punktiline (35:25). Lisaks sai Ivaxi liider Erkki Sillamaa kolm minutit enne esimese poolaja lõppu viienda vea ning pidi edasist kohtumist kõrvalt jälgima. Poolajale mindi seisul 45:38.

Kolmandal veerandajal püsisid jõuvahekorrad muutumatuna, Ilves kontrollis mängu ning hoidis turvalist vahet. Paar minutit enne veerandaja lõppu oli vahe seitsmepunktiline, kuid kuus vastuseta punkti viisid Väike-Maarja meeskonna viimasele veerandajale 61:48 eduseisul. Kohtumise lõpus enam pööret ei toimunud ning 79:66 võit viis Ilves Transpordi kahe mängu kokkuvõttes 16-punktilise paremusega nelja parema hulka.

Üleplatsimeheks kerkis taas Sven Pugonen, kes viskas 27 punkti. Kaotajatest jõudis ainsani kahekohalise punktiskoorini Helari Sirelpuu, kes kogus oma saldosse 19 punkti. Simuna Ivaxi tavapärased liidrid Erkki Sillamaa ja Eerik Sillamaa piirdusid vaid 7 ja 8 punktiga.

Kahe võiduni mängitavas poolfinaalis läheb Ilves Transport vastamisi põhiturniiri teise koha meeskonna Sõmeruga, kes oli veerandfinaalis üle SK KNT võistkonnast.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.