Sven Pugonen

Ilves Transport asus napi võiduga veerandfinaali juhtima

Esiliiga esimene veerandfinaal Simuna Ivaxi ja Ilves Transpordi vahel kujunes haaravaks heitluseks, kust 76:73 võiduga väljus Väike-Maarja meeskond.

Madalama asetusega Ilves Transport süstis Sven Pugoneni ja Raul Sinisalu vedamisel seitsme minutiga 12:4 eduseisu, kuid veerandaja lõpuks kahandas Simuna meeskond kaotusseisu 18:15-le. Teisel veerandajal lükkas Simuna Ivax sisse teise käigu – kuue minuti jooksul tehtud 17:3 spurt viis nad juhtima 32:21. Ehmatusest kosunud võõrustajad suutsid poolajavileks siiski mängu tagasi tulla, kahandades vahe 37:32-le.

Kolmas veerandaeg kujunes kahe mängija duelliks – Ilves Trandpordi poolel viskas Pugonen 13 ja Ivaxi poolel vastas Erkki Sillamaa 14 punktiga. Jõudude vahekord püsis aga muutumatuna, sest viimasele perioodile mindi külaliste 60:56 vedamisel. Neljanda veerandaja alguses püüdis Ilves Transport külalised kinni ning haaras ise juhtohjad, mida enam kohtumise lõpuni käest ei andnudki, võites 76:73.

Võitjate parimaks kerkis 30 punktiga Sven Pugonen, kaotajate vägesid juhatas Erkki Sillamaa 25 punktiga.

Korduskohtumine toimub reedel, 5. aprillil kell 19:00 Simunas. Poolfinaali pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes, ehk Ilves Transport läheb teisele mängule vastu kolmepunktilises eduseisus.