Madis Kerge

Esiliiga kolmas poolfinalist on Sõmeru

Esiliiga kolmas poolfinalist on Sõmeru, kes alistas ka veerandfinaali teises mängus SK KNT meeskonna, sedapuhku tulemusega 76:65.

Esimeses mängus 11-punktilise edumaa saanud Sõmeru otsustas seeria saatuse lõplikult korduskohtumise esimese veerandajaga, mis võideti 23:13. Teisel perioodil tuli SK KNT küll lähemale, kuid poolajale mindi siiski võõrustajate 42:36 juhtimisel.

Teise poolaja esimese kolme minutiga tegid külalised 7:0 spurdi ning pääsesid 43:42 ette. Pidu jäi siiski üürikeseks, sest Sõmeru keeras järgmiseks neljaks minutiks korvikaane kinni ja viskas ise sel ajal 10 punkti. Sellest löögist SK KNT enam ei toibunudki – viimasele veerandajale mindi juba seisul 64:48. Kohtumise lõpp kujunes tulemuse vormistamiseks ning taas saadud 11-punktiline võit viis Sõmeru kokkuvõttes 22-punktilise ülekaaluga nelja parema hulka.

Võitjate ridades jõudis kahekohalise punktiskoorini viis mängijat, parimana tõi Madis Kerge 17 punkti. SK KNT vägesid juhtis 23 punktiga Toomas Hain.

SK KNT meeskonna jaoks on see Kossuliiga nelja-aastase ajaloo jooksul esimene kord, kui medalimängudelt kõrvale jäädakse. Võiduga revanšeeris Sõmeru ühtlasi mullu kevadise pronksimängu, milles just kundalaste paremust tunnistati.

Kahe võiduni mängitavas poolfinaalis läheb Sõmeru vastamisi viimase kahe hooaja esiliiga meistri Ilves Transpordiga, kes oli veerandfinaalis üle Simuna Ivaxi võistkonnast. Samad meeskonnad kohtusid poolfinaalis ka mullu, siis osutus 2:0 seeriavõiduga paremaks Väike-Maarja meeskond.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.