Karikavõistluste poolfinalistid selgunud

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste kulminatsioonini on jäänud täpselt kuu. Tänaseks on selgunud kõik neli meeskonda, kes hakkavad võitlema pääsu eest 16. detsembril Rakveres Rahu Hallis toimuvasse finaali.

Üllatavalt lihtsalt käis veerandfinaalis valitseva karikavõitja RLV Massive käsi. Avamängus võeti tugeva teise poolaja toel Simuna SK üle kindel 82:61 võit, korduskohtumisest Simuna meeskond loobus.

Suurimad teened seeria esimese kohtumise võidus olid Sander Karrol, kes viskas 24 punkti. Kaotajate ridades kogusid 14 punkti Sigmar Kadastik ja Alo Põldmaa.

Haljala esindusmeeskonna poolfinaalivastaseks on Kadrina Karud, kelle jaks käis kahel korral üle Võsu meeskonnast. Esmalt alistati vastased võõral väljakul 101:91 ning päev hiljem võeti kodusaalis pingevaba 88:76 võit.

Seeria avamängus tegi Võsu meeskonna ridades vägeva etteaste Alex Tammemäe, kes viskas koguni 46 punkti (vv 14/14, 8 kaugviset). Kadrina meeskonna vedasid aga võidule Enes Kita ja Artur Konontšuk, kes viskasid 20 ja 19 punkti.

Korduskohtumise parimad olid Karude poolel Lauri Mets ja Artur Konontšuk 17 punktiga, Võsu meeskonnale tõi taaskord parimana Alex Tammemäe 23 punkti.

Veerandfinaali kõige pingelisem heitlus toimus 1JVBr ja Virumaa PK vahelises paaris. Avakohtumise võitis Virumaa PK 72:64. Korduskohtumises asusid sõdurid tugeva kolmanda veerandaja järel 74:61 eduseisu ning juhtisid veel 3 minutit enne lõppu 13 punktiga. Viimane sõna jäi siiski Virumaa PK mängijatele, kelle lõpuspurt kaotusseisu 91:85-le vähendas ning nad kokkuvõttes kahepunktilise paremusega poolfinaali viis.

Virumaa PK parim oli avamängus 18 punktiga Randel Rainer Lille punktiga, 1JVBr poolel vastas Alari Hiis samuti 18 punktiga. Korduskohtumises viskasid Randel Rainer Lille 25 ja Ander Talu 20 punkti. Ajateenijate parim oli taas Alari Hiis 28 punktiga, Karl-Peeter Junk lisas 26 ja Hendrik Ruut 21 punkti.

Randel Rainer Lille
Randel Rainer Lille (foto: Ain Liiva, basket.ee)

Esiliiga valitsev meister SK KNT meeskond suutis korralikult hambaid näidata ka meistriliiga kevadisele võitjale Väike-Maarja Päästekoolile. Avakohtumise poolajal oli vahe vaid 40:43, kuid teisel poolajal suutsid päästjad vahet siiski kasvatada ning võita 82:69.

Korduskohtumise esimesed kümme minutit lõppesid Päästekooli 11-punktilise paremusega, mis tähendas, et eduseis oli kahe mängu kokkuvõttes juba 24 punkti. Sedavõrd suur edu uinutas aga meistriliiga pallureid ning Kunda mängijate isukas tegutsemine viimasel veerandajal tõi ootamatu tulemuse – esiliiga meister alistas meistriliiga möödunud hooaja parima meeskonna 81:78! Kahe kohtumise kokkuvõttes edenes poolfinaali siiski Päästekool, kuid SK KNT mängijatele andis see töövõit edasiseks hooajaks kindlasti kõvasti enesekindlust juurde.

Avakohtumises oli 20 punktiga võitjate resultatiivseim Rauno Tikko, SK KNT poolel vastas Martin Neigla samaväärse punktiskooriga. Seeria teises mängus andsid Kunda meeskonna võitu suurima panuse Tauri Tomson ja Sten Pobbul, kes viskasid vastavalt 21 ja 15 punkti. Päästekooli parim oli Markus Laanemets 26 punktiga.

Tauri Tomson
Tauri Tomson viskas 21 punkti (foto: Ain Liiva)

Poolfinaalid peavad mängitud olema hiljemalt 4. detsembriks. Edasipääseja selgub kahe kohtumise kokkuvõttes, esimene kohtumine toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul.