Ilves Transport sai napi võidu

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel nähti senise ajaloo kõige kinnisemat mängu, kui möödunud hooaja esiliiga finaali kordusetenduses astusid väljakule mullune meister Ilves Transport ja SK KNT. Kundas peetud kohtumise pööras tulemusega 54:48 enda kasuks Väike-Maarja meeskond.

Rivo Täheste
Rivo Täheste vedas Ilves Transpordi raske võiduni (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond alustas kohtumist väga hästi ning pääses Roger Kaldaru 7 punkti toel viie minutiga 8:0 juhtima. Ilves Transport vastas küll omalt poolt 6 järjestikkuse punktiga, kuid SK KNT hoidis kättevõidetud edu esimese veerandaja lõpuni – puhkama mindi Kalev Sädeme hoolealuste 13:8 eduseisul. Teise perioodi kaheksa minuti jooksul jõudsid kundalased aga vaid korra korvini, lisaks teeniti mõned vabavisked ning see võimaldas Ilves Transpordil omakorda 24:18 juhtima minna. Poolaja lõpetas SK KNT siiski kahe tabamusega ning pikemale puhkepausile minnes näitas tabloo 24:23 Väike-Maarja meeskonnale.

Teise poolaja algus sarnases kohtumise esimestele minutitele, kui paremini said minema kundalased. Ilves Transport juhtis küll veel 27:25, kuid seejärel läks initsiatiiv tagasi kodumeeskonnale, kes 3 minutiga 8:0 vahespurdi tegi. Ants Rouhijaineni viis järjestikkust punkti viisid meeskonnad viimasele veerandajale seisul 38:37. Kohtumise lõppu kontrolliski Ilves Transport ning tasavägise heitluse järel tüüriti avamäng võidusadamasse harvanähtavalt väikese skooriga (54:48).

Rivo Täheste tõi võitjatele 14 punkti, Ants Rouhijainen lisas 10 punkti. Kaotajate tulemuslikum oli Roger Kaldaru 15 punktiga, rohkem keegi kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud.

Korduskohtumine toimub juba homme, pühapäeval kell 14:00 Väike-Maarjas. Edasipääsejat ootab järgmises ringis Simuna Ivax – SK Rakke paari võitja.