Esimesena tagas tee karikafinaali eelmise aasta karikavõitja SKA/Päästekool

Karikafinaali liikunud SKA/Päästekool ootab vastast mängust KK Hito vs RLV Massive

Škoda Kossuliiga karikavõistluste esimeses poolfinaalis algasid mängud 09.12.2023, kus Väike-Maarja kaks meeskonda pidid omavahel selgitama parima, kes liigub finaali. Esimeses mängus Simunas suutis SKA/Päästekool oma paremuse maksma panna tulemusega 82:77. Mänu esimesel veerandil näidati publikule kiiret ja resultatiivset mängu, veerandaeg päästjatele tulemusega 29:28. Teisel veerandajal suutis SKA/päästekool saavutada poolajaks viie punktilise edu 48:43. Peale poolajalt tulemist jätkus mäng tõusude ja mõõnadega ning neljanda veerandi alguses olid tablool numbrid 66:66. Mängu viimasel veerandil olid kindlamad Päästekooli mängumehed ja lõpptulemuseks viiepunktiline võit, teiseks mänguks mõningane edu ees. Mängu parimad olid Simuna SK poolt vaadates harjumuspäraselt Ander Talu 25  ja teda toetanud Erkki Sillamaa ja Virmo Tammemägi 18 punktiga. Võitjate skoori panustasid enim ülepaltsi mees Marcus Merimaa 29 silma ja Ivo Kitsing ning Riko Roosnurm vastavalt 15 ja 12 punktiga. Teine poolfinaali mäng lõppes tulemusega 77:73 samuti SKA/Päästekoolile, kuid mängu esimesded 15 minutit olid neile kurja kuulutavad. Simuna tuli korraliku keskendumisega mängule ja saavutas 18 punktilise eduseisu, mis aga poolajaks kahanes viiepunktiliseks 37:42. Kui kahe mängu kokkuvõttes oli seis viigiline, läks teisel poolajal võrdsete heitlus edasi ning kindlam tegutsemine mängu lõpus tõi võidu SKA/Päästekoolile tulemusega 77:73. Taaskord tegi hea partii SKA/Päästekooli ridades Marcus Merimaa 23 punktiga, teda toetasid Riko Roosnurm samuti 23 ja Veiko Simm 15 punktiga. Kaotajate poolelt Ander Talu 17 silma. Seega kahe mängu kokkuvõttes liikus edasi karikafinaali tiitlikaitsja SKA/Päästekool lõpptulemusega 159: 150.

Teises poolfinaalis suutis RLV Massive kodus alistada raske mänguga KK Hito, tulemusega 100:79. Raske seepärast, et veel kaks ja pool minutit enne mängu lõppu oli seis tablool 75:77 KK Hitole! Kuna naabermaakonna meeskond oli tulnud mängule vaid kuue mehega ja neist kaks kukkus viie veaga välja, said RLV mehed üleväljapressinguga seisult 79:79 sooritada 21:0 spurdi ning laduda korraliku aluse finaali kohaks. Kuid kokkuvõtteks lõppeb kahemänguline seeria eeloleval laupäeval algusega kell 12:00 Wiru Spordikeskuses ning enne lõpuvilet ei ole kindel midagi. Esimese mängu skooritegijad olid võitajate poolelt Randel Rainer Lille 25, Kristofer Veismann 16 ning Timo Eichfuss 15 punktiga. Kaotajate poolelt  särasid Jaanus Pärnpuu 22 ja Edvard Trumm 20 silmaga.

Seega 29.12.2023 karikafinaali koosseis Rakvere Spordikeskuses selgub juba eeloleval laupäeval Kohtla-Järvel!