RSK Tarvas II oli lähedal SK KNT üllatamisele

Testturniiri B-alagrupi mängus oli RSK Tarvas II võistkond kohe hooaja alguses lähedal esimese üllatuse sepistamisele, juhtides veel viimase veerandaja kolmandal minutil möödunud hooaja esiliiga hõbedameeskonna vastu 54:52. SK KNT ärkas siiski õigel hetkel ning 22:5 ülekaal viimasel perioodil tõi neile lõpuks raske 68:56 võidu.

Kristo Tammiksaar
Kristo Tammiksaar viskas üleplatsi mehena 25 punkti, kuid võiduks sellest ei piisanud (foto: Ain Liiva)

SK KNT alustas kohtumist hästi, minnes kolme minutiga 7:0 juhtima. Esimesest ehmatusest üle saanud Tarvase järelkasv võttis aga tasahaaval järele ning esimese veerandaja lõpuks särasid tablool 16:16 viiginumbrid. Pärast lühikest puhkepausi haaras kodumeeskond taas ohjad enda kätte, kuid viiest punktist kaugemale (26:21) ei saadud. Sel hetkel tabasid Vaido Rego hoolealused aga kaks kaugviset järjest ning asusid omakorda 27:26 juhtima. Poolaeg lõppeski Tarvas II 36:33 eduseisul.

Teise poolaja alguses sattus väga heasse hoogu Eesti U16 korvpallikoondise liige Kristo Tammiksaar, kes viskas kolmandal veerandajal koguni 12 punkti ning vedas kaks minutit enne veerandaja lõppu Rakvere meeskonna juhtima juba 48:37.

Viimast veerandaega alustati külaliste 51:46 eduseisul, kuid SK KNT keeras viimasel veerandajal kaitses kraanid kinni ning läks oma teed. Tarvas II pallurid suutsid viimase kümne minuti jooksul korvini jõuda vaid kahel korral ning vahepeal juba nii reaalsena tundunud võidupunktid libisesid sel korral käest.

Võitjate ridades jõudis kahekohalise punktiskoorini 5 mängijat, parimatena tõid Toomas Hain 15, Märt Ait 13 ning Sten Pobbul 12 punkti. RSK Tarvas II skoori eest hoolitsesid enim Kristo Tammiksaar 25 ning Martin Laandu 12 punktiga.