Sõmeru alistas võõrsil Ilves Transpordi!

Testturniiri A-alagrupis võõrustas mullune esiliiga meister Ilves Transport eelmise hooaja esiliiga pronksimeeskonda Sõmerut. Tasavägise mängu suutis skooriga 84:81 enda kasuks kallutada Sõmeru.

Andri Metsaru
Andri Metsaru 36 punkti vedasid Sõmeru võidule Ilves Transpordi vastu (foto: Ain Liiva)

Kui eelmisel hooajal oli Ilves Transport Sõmeru jaoks väga ebamugav vastane ning võitis ühes mängus esimese veerandaja koguni 31:0 (!), siis sel korral läks vastupidiselt – Sõmeru meeskond haaras kolme minutiga 12:3 eduseisu. Ilves Transport tuli seejärel küll lähemale, kuid 9 järjestikkust punkti Andri Metsarult viisid meeskonnad esimesele puhkepausile külaliste 26:18 juhtimisel.

Teise veerandaja esimeste minutite jooksul jätkus kohtumine samas rütmis ning kolmeminutilise mängu järel oli Sõmeru edu 36:25. Ilves Transpordi 12:0 vahespurt viis kodumeeskonna esimest korda juhtima, kui poolaja lõpuni jäi mängida veidi alla 4 minuti. Sõmeru meeskonna korvipõua lõpetas Metsaru, kes oli seejuures 11 minutilise perioodi jooksul ainus mängija, kes Sõmeru ridades skoori tegi ning 24 järjestikkust punkti viskas! Poolajapausile minnes näitas tabloo Sõmeru eduks 47:39.

Ka teisel poolajal kontrollis mängukäiku külalismeeskond ning vahe oli pidevalt 10 punkti lähedal. Põnevus tekkis mängu veerandaja teises pooles, kui Olev Soolepi 11 punkti toel vähendas Ilves Transport viimaseks veerandajaks kaotusseisu vaid 2-punktiliseks (67:65).

Sõmeru leidis oma rütmi uuesti viimase veerandaja alguses ning kasvatas perioodi keskpaigaks eduseisu taas turvalisemaks – numbrid tablool 76:69. Järgneva kahe minuti jooksul viskas Ilves Transport aga 8 vastuseta punkti ning pääses 3 minutit enne normaalaja lõppu 77:76 juhtima. Külaliste kangelaseks kerkis taaskord Metsaru, kelle viie punkti abil Sõmeru kohtumise magusa 84:81 võiduni tüüris.

Metsaru oli 36 punktiga üleplatsimees, Mikk Põdersalu toetas omasid 19 punktiga. Ilves Transpordi skoor jagunes ühtlasemalt – Ants Rouhijainenilt 16, Olev Soolepilt 15 ning Indrek Akselilt 14 punkti.