Sõmeru end Vinnil üllatada ei lasknud

Testturniiri A-alagrupis ei lasknud end üllatada Sõmeru meeskond, kes alistas koduseinte toel Vinni Tammed 86:77.

Argo Höövelson
28 punkti visanud Argo Höövelson vedas Sõmeru võidule (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt alanud kohtumises oli veel kaheksaminutilise mängu järel tablool 14:14 viigiseis. Sõmeru lõpetas aga veerandaja 9:0 spurdiga ning pääses teiseks perioodiks 23:14 juhtima.

Kuigi teisel veerandajal juhtis kodumeeskond parimal hetkel juba 32:15, võttis Vinni järele ning vähendas kaotusseisu poolaja lõpu eel 34:27-le. Kahe kaugviske toel mindi poolajapausile siiski Sõmeru soliidses 44:29 eduseisus.

Teisel poolajal suutis Sõmeru kätte võidetud edu hoida. Mäng oli sellest hoolimata põnev ja emotsionaalne, liigse emotsionaalsuse eest said karistada nii Kristjan Kokorev ja Madis Kerge, kui topeltvea teeninud Argo Höövelson ja Erik Kaasik. Lõpuvile kõlades särasid tablool Sõmeru 86:77 võidunumbrid.

Pidurdamatus hoos oli taas Sõmeru liider Argo Höövelson, kes viskas 28 punkti. Vinni Tammede resultatiivseim oli Erik Kaasik 23 punktiga.

4 võitu ja 2 kaotust kogunud Sõmeru on A-alagrupi 5. kohal, Vinni Tammedel on 2 võidu kõrval 5 kaotust, mis annab 6. koha.