Eesti Ööjooks Kossuliiga saab uue meistri!

Lääne-Virumaa saab omale uue korvpallimeistri, sest meistriliiga finaali jõudsid meeskonnad, kes varem Eesti Ööjooks Kossuliiga tiitlit võitnud ei ole – RLV Massive ja RSK Tarvas I. RLV Massive alistas poolfinaali teises kohtumises võõrsil Väike-Maarja Päästekooli 103:90 ning RSK Tarvas I purustas Ander Talu 43 punkti toel Kadrina Karud koguni 114:87.

Ander Talu
Ander Talu tabas 10 kaugviset ning viskas Karude vastu 43 punkti! (foto: Ain Liiva)

Päästekooli ja RLV Massive vahel jagus tasavägist mängu neljaks minutiks, mille järel näitas tabloo Haljala meeskonna eduseisuks 16:13. Seejärel pandi aga teine käik sisse ning tagasi enam ei vaadatud – esimene veerandaeg võideti 34:26 ning poolajaks juhiti juba 60:46.

Teisel poolajal kodumeeskonnal mängu pööret tuua ei õnnestunudki ning tagaliini resultatiivse tegutsemise tulemusel nihkus RLV Massive üha kaugemale. Kolmanda veerandaja lõpus näitas tabloo seisuks 84:65 ning finaalipääs kindlustati lõpuks tulemusega 103:90.

Suurepärases hoos oli äsja RSK Tarvasega Eesti teise liiga võitjaks tulnud Cristo Kens, kes viskas 34 punkti. Sander Karro ja Raiko Orumaa lisasid 21 punkti. Päästekooli resultatiivseimad olid Rauno Tikko 25 ja Markus Laanemets 17 punktiga.

Ka Kadrina Karude ja RSK Tarvas I meeskonna vaheline mõõduvõtt kujunes ühe meeskonna sooloks. RSK Tarvas asus viiendaks minutiks 19:6 eduseisu ning kätte võidetud edu enam käest ei andnudki. Poolaeg võideti 60:50 ning teisel poolajal kasvatati vahe veelgi suuremaks. Lõpuvile kõlades säras tablool koguni 27-punktiline võit, millega tagati pääs 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuvasse meistriliiga finaali.

Pidurdamatus hoos oli Ander Talu, kes tabas koguni 10 kaugviset ning “paugutas” Karude korvi 43 punkti! Veel 4 Tarva mängijat panustas võitu kahekohalise punktiskoori. Karude parimaks kerkis 20 punktiga Raimond Tribuntsov. Tagasihoidlikuks jäi teise liidri Allan Ehte panus, kes piirdus sel korral tema kohta tagasihoidliku 9 punktiga.

5. mai finaalpäeva meistriliiga pronksimängus kohtuvad seega Väike-Maarja Päästekool ja Kadrina Karud ning õhtu naelaks on finaal, milles tänavuse meistri selgitavad välja RLV Massive ja RSK Tarvas I meeskond. Esiliiga medalimängudele järgnevad kohtumised algavad Rakvere Spordikeskuses vastavalt kell 16:00 ja kell 18:00.