Esiliiga esimene finalist on Ilves Transport

Esiliiga esimene finalist on valitsev meister Ilves Transport, kes alistas Sõmeru võõrsil 72:57 ja võitis seeria 2:0.

Sven Pugonen (Ilves Transport)
Sven Pugonen viskas Sõmeru vastu 25 punkti (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt alanud kohtumises haaras initsiatiivi kodumeeskond, kes esimese veerandaja viimastel minutitel juhtis 20:13.  Teisel perioodil kasvas vahe korraks ka kahekohaliseks (28:18), poolajaks suutis Ilves Transport aga kaotusseisu 35:33-le vähendada.

Kolmas veerandaeg oli kohtumise murdepunktiks – niigi ilma kahe korvialuse põhimeheta (Asko Meiner ja Madis Kerge) läbi ajama pidanud Sõmeru kaotas vigastuse tõttu ka Andri Metsaru, kes oli esimese poolajaga visanud juba 18 punkti. Ilves Transport võitis selle perioodi 20:6 ning asus viimaseks veerandajaks 53:41 juhtima.

Neljanda veerandaja viie minutiga tegid külalised veel 13:0 spurdi ning kasvatasid vahe juba 25-punktiliseks. Kohtumise lõpus vähendas kodumeeskond küll kaotusseisu, kuid suurest kaotusest pääsu ei olnud.

Võitjate parim oli 25 punktiga Sven Pugonen, Rivo Täheste lisas 21 punkti. Kaotajate parim oli Andri Metsaru 18 punktiga.

Sõmeru hakkab nüüd 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäeval kell 12 heitlema pronksmedalitele, Ilves Transport astub platsile kell 14 algavas finaalmängus.

Teises paaris on seis Ekonet Eesti ja SK KNT vahel 1:1.