1JVBr alistas lõpusekundi korvist Simuna

Meistriliiga põhiturniir sai ülipõneva alguse, kui Tapal peetud kohtumises alistas 1. jalaväebrigaadi (1JVBr) meeskond Sander Ramuli viimaste sekundite tabamusest 74:72 Simuna Spordiklubi.

Karl Soosalu
Karl Soosalu vedas 1JVBr meeskonna võidule (foto: Ain Liiva)

Kohtumise alguses oli kerge initsiatiiv ajateenijate käes, kuid esimese veerandaja lõpuks pääses Simuna meeskond Alo Põldmaa 10 punkti toel 24:15 juhtima.

Suurepärast visketabavust nautinud Simuna mängijad kontrollisid mängu ka teisel veerandajal – parimal hetkel juhiti juba 39:28. Poolaja lõpus tabas Kevin Täpp lühikese aja jooksul kaks kaugviset ning vähendas vahe 41:36-le.

Teist poolaega alustas paremini kodumeeskond, kes viie minuti jooksul tehtud 14:4 vahespurdi tulemusel 47:45 ette pääses. Pisikesest mõõnast üle saanud Simuna meeskond suutis aga viimaseks veerandajaks taas ohjad kindlalt enda kätte haarata ning asus 61:52 juhtima.

Külaliste kindel eduseis püsis viimase veerandaja viienda minutini, kui tabloo näitas 70:62. Järgmise nelja minuti jooksul tegi väljakul skoori vaid üks mees – Karl Soosalu kostitas Simuna korvi 8 punktiga ja vedas oma meeskonna taas järgi. Viimast rünnakut alustas 1JVBr 72:72 viigiseisul ja lahendus jäeti viimase viske peale. 4 sekundit enne lõppu tabas tagasihüppelt raske keskpositsiooniviske Sander Ramul ning vedas 1JVBr magusa 74:72 võiduni.

20 punkti visanud Ramul oli ühtlasi võitjate resultatiivseim, Kevin Täpp lisas 17, Karl Soosalu 16 ja Aivar Päri 15 punkti. Simuna meeskonda ei päästnud kaotusest ka Alo Põldmaa 26 ning Ainar Villersi 19 punkti.

Mõlemad meeskonnad on senistest mängudest kogunud 6 punkti, millega jagatakse 2.-3. kohta.