MEISTRILIIGA: nädala eelvaade (04.12-11.12)

Lääne-Virumaa Kossuliiga testturniir on selleks korraks ajalugu ning selgunud meistri- ja esiliiga koosseisud. Testturniiri omavahelised mängud võeti kaheringilisele põhiturniirile kaasa. Põhiturniiri esimene voor peetakse sel nädalal ning ees on ootamas mitmeid põnevaid vastasseise.

Simuna Spordiklubi
Mida suudab Simuna SK selle hooaja komeedi 1JVBr vastu? (foto: Ain Liiva)

T 05.12 1JVBr – Simuna SK
Teisipäeval annavad meistriliiga hooajale avapaugu 1. jalaväebrigaad (1JVBr) ja Simuna Spordiklubi, mõlemad meeskonnad teenisid testturniiril vaid ühe kaotuse. Kuna 1JVBr kaotus läks kirja tehnilise 0:20 kaotusena, on neil aga Simuna meeskonnast üks punkt vähem.

Tegemist on üsna sarnaste meeskondadega, sest mänguraskust kannavad ja skoori teevad eelkõige tagamängijad. 1JVBr ridades on pidurdamatus hoos olnud Sander Ramul, Simuna meeskonna senise hooaja parimad on Kaspar Põldmaa ja Alo Põldmaa.

Mängu favoriidiks võib pidada ajateenijate meeskonda, seda eelkõige koduseinte toetuse tõttu.

N 07.12 Väike-Maarja Päästekool – RSK Tarvas I
Väike-Maarja Päästekool alustab põhiturniiri 1 võidu ja 2 kaotusega. 4 punktiga jagatakse meistriliigas 4.-7. kohta. RSK Tarvas I meeskond võttis testturniirilt kaasa 2 võitu ja 1 kaotuse, millega jagatakse koos Simuna Spordiklubiga 2.-3. kohta.

Päästekooli senine hooaeg on olnud kahetine – karikavõistlustel pääseti taas finaali, kuid testturniiril väga säravaid esitusi ei pakutud. Meeskonna koosseis on küll vägev ning kahtlemata on tegemist medalisoosikuga, kuid erinevatel põhjustel pole siiani täies koosseisus veel mängitudki.

RSK Tarvas I meeskond on üldjoontes näidanud stabiilset ja kindlat minekut, ainus kaotus saadi 1JVBr meeskonnalt. Põlvevigastus pole lasknud viimastes mängudes kaasa teha Illimar Pilkil, kuid see pole meeskonna mängu oluliselt mõjutanud. Pigem vastupidi, mäng on varasemast kiiremaks muutunud ning seeläbi ollakse teistele ebamugavam vastane.

Kummalegi poolele eelist anda on keeruline. Kui Päästekool suudab oma korvialuse ülekaalu ära realiseerida, on nende võiduvõimalus suurem.

N 07.12 Kadrina Karud – RSK Tarvas II
Neljapäeval kohtuvad Kadrinas kaks noortemeeskonda Kadrina Karud ja RSK Tarvas II. Karudel on kirjas 1 võit ja 2 kaotust, Tarvase järelkasvu meeskond on hetkel meistriliigas ainsana võiduta.

Karude hooaeg algas testturniiril kahe kaotusega, kuid sealt edasi on tunnistatud vaid võite. Allan Ehte on meeskonna skooriliider, lisaks temale on senistes mängudes esile kerkinud erinevad noormängijad.

RSK Tarvas II meeskond toetub väga Kristo Tammiksaarele ja Martin Laandule. Noortevõistkonnale kohaselt mängitakse aktiivset kaitsest lähtuvat korvpalli.

Kuna Karudel on lisaks noormängijatele kõrval ka kogenud tegijad Allan Ehte ja Raimond Tribuntsov, annab see neile selles vastasseisus eelise.

R 08.12 Tamsalu/JaKon Ehitus – RLV Massive
Meistriliiga mängunädala lõpetavad Tamsalus kohalik JaKon Ehitus ja RLV Massive. Mullu esiliigas viienda kohaga lõpetanud Tamsalu täiendas suvel koosseisu ning võitles selleks hooajaks välja koha kõrgemas seltskonnas – testturniirilt võeti kaasa 1 võit ja 2 kaotust. RLV Massive on hetkel meistriliiga liider, sel hooajal veel kaotusekibedust tuntud ei ole.

Tamsalu meeskond on näidanud, et suudab meistriliiga meeskondadele hambaid näidata – karikavõistlustel alistati korra Simuna SK meeskond, viimastes voorudes pusiti kõvasti Kadrina Karude ja RSK Tarvas I meeskonnaga.

RLV Massive seeria testturniiril oli muljetavaldav – keskmiselt on senistes mängudes visatud 102 punkti. Vastased on seejuures üle mängitud keskmiselt 37-punktilise ülekaaluga!

RLV Massive on Tamsalu jaoks kahtlemata liiga kõva pähkel pureda, põnevat vastasseisu on sellest mängust raske loota.

Meistriliiga ajakava: http://virukorvpall.ee/kalender/meistriliiga-ajakava/
Meistriliiga tulemused: http://virukorvpall.ee/kalender/meistriliiga-tulemused/
Meistriliiga turniiritabel: http://virukorvpall.ee/turniiritabel-meistriliiga/