RSK Tarvas andis Päästekoolile loobumisvõidu

Meistriliiga selle nädala oodatuim vastasseis RSK Tarvas I meeskonna ja Väike-Maarja Päästekooli vahel, mis pidanuks toimuma neljapäeva õhtul kell 19:15 Väike-Maarja Spordihoones, jääb Rakvere meeskonna tõttu ära.

Juris Umbraško
RSK Tarvas I meeskond loobus mängust Väike-Maarja Päästekooliga (foto: Ain Liiva)

“RSK Tarvase meeskonna käitumine on arusaamatu. Pakkusime ka alternatiivset mänguaega, kuid kumbki aeg ei sobinud, kuigi Eesti meistrivõistluste teise liiga mänge neil päevadel ei ole,” sõnas liiga peakohtunik Mikko Virkala olukorda kommenteerides. “Kahetsusväärne, et meeskond, kelle koosseisu kuulub 15 mängijat, ei suuda kord nädalas maakonna liiga mänguks koosseisu välja panna. Erinevalt enamikust ülejäänud konkurentidest elab Tarvase meeskonna tuumik Lääne-Virumaal, mis peaks nad korraldusliku poole mõttes teistega võrreldes just eelisseisusesse panema,” lisas Virkala.

Lääne-Virumaa Kossuliiga juhendi punktist 15.8 tulenevalt arvestatakse mängu mittetoimumisel selle põhjustanud meeskonnale turniiritabelisse 0:20 kaotus ja 0 punkti. Kui selline olukord peaks hooaja jooksul korduma ka teistkordselt, rakendub RSK Tarvase meeskonna suhtes juhendi punkt 15.1, mis ütleb: Pärast kahte loobumiskaotust kõrvaldatakse võistkond võistlustelt, mängitud mängude tulemused annulleeritakse ja järgmisel hooajal saab võistkond võimaluse mängida madalaimas liigas.