Võit viis Vinni Tammed veerandfinaali

Eile selgus viimane esiliiga veerandfinalist, kelleks on SK Vinni Tammed. Ülipõnevas mängus suutis Vinni lõpusekundite trilleris tulemusega 70:64 alistada otsese konkurendi Rakvere Tööriistamarketi.

Karl-Gustav Kello
Karl-Gustav Kello (nr 6) vedas Vinni Tammed võidule (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt alanud kohtumise esimese veerandaja järel juhtis kodumeeskond Tööriistamarket 14:12. Teisel veerandajal leidis hea viskehoo Vinni meeskond, kes tabas koguni kuus kaugviset ja rebis poolajaks ette 40:28.

Kätte võidetud edu suutsid külalised hoida ka kolmandal veerandajal – parimal hetkel juhiti juba 14 punktiga, kuid viimaseks vaatuseks suutis Tööriistamarket kaotusseisu siiski 45:54-le vähendada.

Kodumeeskonna maruline tagasitulek tõi nad neljanda veerandaja keskpaigaks vaid punkti (57:58) kaugusele, see aga Vinni mängijaid ei morjendanud, sest kahe minutiga tehti omakorda 7:0 spurt ja pääseti taas ohutumasse kaugusesse. Tööriistamarket sellest siiski ei murdunud – eelviimasel minutil jõuti vaid kahe punkti (64:66) kaugusele. Viimase naela kehva viskepäeva trotsinud Rakvere meeskonna kirstu lõi Ragnar Leppikus, kes tabas pool minutit enne lõppu kaugviske, mis tegi seisuks 70:64.

Võitjate resultatiivseim oli Karl-Gustav Kello 20 punktiga, Ragnar Heek lisas 15 punkti. Tööriistamarketi vägesid juhtisid Timo Tubli 20 ja Sten Küüsmaa 16 punktiga.

Sel hooajal pika pausi järel maakonna korvpallikarusselliga liitunud SK Vinni Tammed kogus põhiturniiril 6 võitu ja 10 kaotust ning pääses viimase meeskonnana esiliiga play-offi. Sama saldoga seitsmendaks jäänud Rakvere meeskonna jaoks on hooaeg lõppenud.

Vinni meeskond alustab kohamänge veerandfinaalist, vastaseks põhiturniiri kolmanda koha meeskond. Esineliku lõplik järjestus selgub laupäeval toimuvatest põhiturniiri viimaste mängude järel. Edasi poolfinaali pääseb kahe mängu kokkuvõttes paremaks osutunud meeskond.

Eesti Ööjooks Kosssuliiga hooaeg kulmineerub laupäeval 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalpäevaga.