Vinni Tammed või Rakvere Tööriistamarket – kes pääseb viimasena esiliiga play-offi?

Esiliiga põhiturniiri viimane mängunädal toob kaasa mitu väga olulise kaaluga vastasseisu, mille tulemusel selgub lõplik paremusjärjestus ning play-offi pääsejad.

Ekonet Eesti
Ekonet Eesti on lähedal esiliiga põhiturniiri võidule (foto: Ain Liiva)

Väga printsipiaalne vastasseis leiab aset juba kolmapäeva õhtul kell 20:00 Rakvere Spordikeskuses, kui vastamisi lähevad viimase play-off koha nimel heitlevad Rakvere Tööriistamarket ja SK Vinni Tammed. Hetkel kuuendat kohta hoidev Tööriistamarket on kogunud 6 võitu ja 9 kaotust, Vinni meeskonna saldo on 5-10. Kuna esimese ringi omavahelise mängu võitis Vinni, määrab play-offi pääseja just selle kohtumise tulemus – kes mängu võidab, jätkab hooaega veerandfinaalis põhiturniiri kolmanda koha meeskonna vastu, kaotaja jaoks on hooaeg lõppenud.

Play-off asetuse koha pealt on olulised ka laupäevased SK Aaspere – Ekonet Eesti ja Simuna Ivax – Ilves Transport kohtumised. Ekonet Eesti vajab põhiturniiri võitmiseks kindlasti võitu, kaotuse korral on oht ka kolmandaks kukkuda. Ilves Transpordil on võidu korral võimalik põhiturniir teisena lõpetada ja otse poolfinaali pääseda, kaotuse korral kukutakse Ivaxi järel neljandaks ning alustatake veerandfinaalist, kus vastast ootab SK KNT meeskond.

Eesti Ööjooks Kossuliiga veerandfinaalidega tehakse algust juba järgmisel nädalal. Hooaeg kulmineerub 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalpäevaga.