Lääne-Virumaa Kossuliiga

Võistkondade esindajaid oodatakse koosolekule

Lääne-Virumaa Kossuliigat on ees ootamas neljas hooaeg. Sellest tulenevalt oodatakse kõikide võistkondade esindajaid teisipäeval, 21. augustil kell 18:00 Rakvere Spordikeskuse õppeklassis toimuvale koosolekule.

Aasta-aastalt tugevnev tase ja jätkusuutlik korraldus on Lääne-Virumaa Kossuliigaga liitumise vastu huvituma pannud ka meeskonnad väljastpoolt maakonda, seda eelkõige meie Ida-Virumaa naabrite osas. “Oleme naabritega koostööst väga tõsiselt rääkinud ja liiga juhtkonna poolt on sealsete meeskondade lisandumiseks uks lahti. Üks Ida-Virumaa meeskond on konkreetse liitumissoovi uba ammu saatnud, lõpliku otsuse teevad aga Lääne-Virumaa Kossuliiga võistkondade esindajad,” sõnas Kossuliiga peakohtunik Mikko Virkala.

“Eelinfona on teada, et varasemate hooaegadega võrreldes võib meie oma maakonna võistkondade osas olla kadusid, kui loodus tühja kohta ei salli ja kuulda on ka taasliitujatest ja täiesti uutest võistkondadest. Eks teisipäevase koosoleku järel oleme targemad,” lisas ta lootusrikkalt eelolevale hooajale vaadates.

Sarnaselt Eesti korvpalli meistrivõistluste liigade ja vanusegruppide süsteemile on Kossuliiga korraldusmeeskond ühe ettepanekuna teinud juhendi punkti 5.5 muutmise, mille kohaselt soovitakse lubada hooaja jooksul kahes liigas mängida mängijatel, kel vanust 35 eluaastat või enam.

“Esimene seeniorklass Eesti korvpalli meistrivõistlustel on 35+, sellest tingituna olemegi võistkondade esindajatele teinud ettepaneku tuua juhendi punktis ka meie liigas see vanus allapoole. Siiani on see olnud 50+ vanuses mängijatele, kuid neid võib kahe liiga peale kokku lugeda ühe käe sõrmedel. 35+ vanuses staažikaid ja kirglikke korvpallimängijaid on aga oluliselt rohkem ning see võimaldaks neil senisest rohkem sõpradega koos palli patsutada,” põhjendas Virkala ettepaneku tagamaid.

Kui eelmisel hooajal oli liiga nimisponsoriks Eesti Ööjooks, siis sel hooajal koostöö jätku saamas ei ole. “Meil oli algusest peale teada, et tegemist on üheaastase projektiga. Oleme Eesti Ööjooksule ja Marko Tormile südamest tänulikud, et nad eelmisele hooajale õla alla panid. See andis meile võimaluse korraldusliku poole pealt luua mitmeid lisaväärtusi,” sõnas liiga turunduse eest vastutav Algis Liblik.

“Teeme aktiivselt tööd uute toetajate leidmiseks ning mitmed läbirääkimised on pooleli. Kui oleme paika saanud liiga uue hooaja meeskondade arvu ja lõpliku kontseptsiooni, saame võimalikele toetajatele selgema visiooni lauale panna ja asjadega edasi liikuda. Meie eesmärk on iga aastaga nii sportlikku kui korraldusliku taset tõsta. Loodetavasti toob juba lähitulevik selles osas positiivseid uudiseid,” lisas ta.

Lääne-Virumaa Kossuliiga uus hooaeg stardib juba septembris, mil alustatakse karikamängudega. Liigade põhiturniirid saavad alguse oktoobris. Möödunud hooaja karikavõitjaks tuli RLV Massive meeskond ning maakonna korvpalli ihaldatuima karika võitis kevadel RSK Tarvas I võistkond.