RSK Tarvas I

Meistriliiga meister on RSK Tarvas I!

Lääne-Virumaa korvpalliajalugu sai täna Rakveres uue peatüki, sest maakonna parimaks korvpallimeeskonnaks pärjati RSK Tarvas I, kes varem meistritiitlit võitnud ei ole. Finaalmängus alistati tugeva lõpu tulemusel 94:81 RLV Massive.

Kohtumist alustas paremini RSK Tarvas, kes pääses 21:8 juhtima. RLV Massive kosus aga kiiresti ning vähendas esimese veerandaja lõpuks kaotusseisu viiele punktile (26:21). Haljala meeskonna hea hoog sai jätku ka teisel veerandajal – paari minuti järel jõuti Raiko Orumaa ja Roman Konontšuki vedamisel vastasele järele. Poolaja lõpp kuuluski juba RLV Massive’ile, kes poolajapausiks 47:43 juhtima asus.

Kolmanda veerandaja alguses hoidis veel ohje põhiturniiri võitja RLV Massive, kuid Tarvas hakkas vaikselt järele võtma. Esimesel poolajal pea eksimatult vabaviskeid visanud Haljala meeskond enam sellist täpsust ei näidanud ning nii õnnestuski Tarval kolmanda veerandaja lõpuks 65:65 viigiseisuni jõuda.

Kohtumise lõpp kujunes juba Rakvere meeskonna peoks – kiirelt kasvatati vahe kahekohaliseks ning kätte võidetud edu enam käest ei antud. Igale RLV Massive käigule oli Rakvere palluritel vastus olemas ja lõpuks võeti numbriliselt kindel 94:81 võit.

Finaali MVP auhinnaga pärjatud Ander Talu oli 30 punktiga Tarva parim, Renato Lindmets lisas 19 punkti ja 8 lauapalli. Kaotajate poolel tegi kaksikduubli Raiko Orumaa, kes lisas 30 punktile ka 12 lauapalli, Roman Konontšuki kontosse kogunes 17 punkti.

RLV Massive
Eesti Ööjooks Kossuliiga 2017/2018 hooaja meistriliiga hõbe RLV Massive (foto: Ain Liiva)

Meistriliiga pronksiheitlus Väike-Maarja Päästekooli ja Kadrina Karude vahel kujunes oodatust ühepoolsemaks. Avaveerand lõppes küll 17:17, kuid teise perioodi alguses läks Väike-Maarja meeskond oma teed. Pikale puhkepausile mindi seisul 39:27 ning teisel poolajal vahe aina kasvas.

Päästekooli edu seisnes edukal tegutsemisel korvialuses tsoonis, Karudel samal ajal jäi puudu kahe liidri Allan Ehte ja Raimond Tribuntsovi panusest. Kolmanda veerandaja lõpuks juhtis Päästekool juba 61:44 ning pronksmedalid võideti skooriga 84:64.

Suurepärase mängu tegi Päästekooli ridades Georg Tambre 21 punkti ja 9 lauapalliga, Veiko Simm lisas 18 punkti ning Rauno Tikko tegi kaksikduubli 10 punkti ja 13 lauapalliga. Karude resultatiivseimaks kerkis 16 punktiga Enes Kita.

Väike-Maarja Päästekool
Eesti Ööjooks Kossuliiga 2017/2018 hooaja meistriliiga pronks Väike-Maarja Päästekool (foto: Ain Liiva)