Erik Kaasik

Vinni Tammede jõulukink BGM Ehitusele – esimene kaotus!

Jõulupühade eel tegi Vinni Tammed esiliiga liidrile BGM Ehitusele mõrumaigulise kingituse, alistades seni võitmatuna püsinud vastase 70:68.

Tasavägiselt alanud kohtumises õnnestus kodusaalis mänginud Vinni meeskonnal avaperioodi lõpus kahe minutiga 11:2 spurt teha ning teiseks veerandajaks 19:10 juhtima asuda. Pärast pisikest puhkepausi viskasid külalised omakorda 12 punkti kodumeeskonna 3 vastu ning võrdsustasid seisu (22:22). Viigiseisul lõpetati ka esimene poolaeg, kui tablool säras seisuks 30:30.

Teise poolaja alguses haaras Vinni Tammed taas initsiatiivi enda kätte ning parimal hetkel juhiti 48:41. Veerandaja lõpp kuulus siiski külalistele, kes kaotusseisu kolmele punktile vähendasid. Otsustava vaatuse alguses suutis kodumeeskond BGM Ehitust kolm minutit “kuival” hoida ning kasvatas edu 56:49-le.

Väike-Maarja meeskond end sellest liiga palju heidutada ei lasknud ning järgmise viie minuti jooksul visati omakorda 10 vastuseta punkti ning haarati 59:56 eduseis. Kättevõidetud edu suudeti hoida kuni kohtumise viimase minuti alguseni, mil Mait Jalasti tabamuse järel 68:64 juhiti. Viimane sõna jäi aga Vinni meeskonnale, kes päris kohtumise lõpuhetkeil liidri seljatada suutis.

Suurimad teened Vinni meeskonna võidus olid Erik Kaasikul, kes viskas 29 punkti. BGM Ehituse parimaks kerkis Taimo Tiimus 28 punktiga.

BGM Ehitus lõpetas esimese ringi kindlal liidrikohal, saldoks 9 võitu ja 1 kaotus. Vinni Tammed jagavad turniiritabelis 6 võidu ja 4 kaotusega 3.-5. kohta.