SK Aaspere

Järva-Jaani napsas lisaajal SK Aasperelt võidu!

Esiliigas teenis teise võidu Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool, kes alistas lisaajal SK Aaspere numbritega 87:84.

Esimest veerandaega alustas paremini SK Aaspere, asudes 8:0 juhtima. Järva-Jaani meeskond vastas sellele aga kahe tabava kolmesega ning tasakaalustas mängu. Teisele veerandajale mindi siiski vastu Aaspere meeskonna 23:17 juhtimisel. Teisel veerandajal jätkus punkt-punkti heitlus ning kodumeeskond vähendas kaotusseisu poolajaks vaid kahele punktile – 38:36.

Kolmas veerandaeg mängu muutust ei toonud. Järva-Jaanil oli küll võimalusi, kuid külalised hoidsid hammastega oma edust kinni ning otsustavale veerandajale mindi seisul 61:58. Otsustav pööre leidis aset neli minutit enne normaalaja lõppu, kui kuuepunktilises kaotusseisus õnnestus Järva-Jaanil teha 10:3 spurt ning 76:75 juhtima pääseda. Viimasel minutil oli SK Aaspere meeskonnast Arvo Püvil kasutada kaks vabaviset, millest ta tabas ühe ning viigistas seisu. Kodumeeskond enam korvilisa ei teeninud ning võitja selgitamiseks oli vaja lisaaega. Lisaajal näitas kindlamat tegutsemist Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool, kes suutis lõpuvileks vormistada magusa 87:84 võidu.

Võitjate skoori eest kandsid hoolt peamiselt kaks mängijat – Viljar Pennert viskas 31 ning Uku Pilv 30 punkti. SK Aasperel jõudis kahekohalise punktisummani 4 meest – Vitali Budilov viskas parimana 25, Ingmar Toomejõe ja Veiko Vahtramäe lisasid 18 ning Arvo Püvi 17 punkti.

Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool teenis esimeses ringis 10st mängust 2 võitu, mis annab neile 10. koha. Võiduta SK Aaspere on tabeli viimasel 11. kohal.