Eerik Sillamaa viskas Sõmeru vastu 50 punkti!

Esiliiga põhiturniiri lõpp on kujunemas täielikuks maiuspalaks, sest favoriidid järjest kaotavad ning veel nädal tagasi nägi turniiritabel välja hoopis teistsugune. Värskeima üllatuse serveeris Simuna Ivax, kes Eerik Sillamaa 50 punkti toel alistas 106:82 Sõmeru meeskonna, kes sai liidrikohta nautida vaid ühe päeva ning loovutas selle nüüd omakorda Ekonet Eestile.

Simuna Ivax
Simuna Ivax on põhiturniiri lõpus tõusnud medalinõudlejaks (foto: Ain Liiva)

Ivax pani täiskäigu sisse kohe algusest ning nautis poolajal juba 61:45 eduseisu. Kolmandal veerandajal jätkati sama hooga, mille tulemusel kasvas kodumeeskonna eduseis viimaseks veerandajaks juba 29-punktiliseks (85:56) ning kohtumise lõpp kujunes pelgalt vormistamiseks.

Pidurdamatus hoos oli võitjate liider Eerik Sillamaa, kes viskas koguni 50 punkti. 22 punkti lisas võitjate kontosse Virmo Tammemägi. Mitmete põhitegijateta Sõmeru skoori eest hoolitses enim 31 punkti visanud Argo Höövelson.

Sõmeru meeskond sai Ilves Transpordi reedese üllatuskaotuse järel liidrikohta nautida vaid ühe päeva, sest käesoleva kaotuse tulemusel jagatakse nüüd just Väike-Maarja meeskonnaga 2.-3. kohta ning liidriks kerkis hoopis Ekonet Eesti. Peaks Ilves Transport oma viimase kohtumise Simuna Ivaxi vastu võitma, lõpetavad nemad põhiturniiri teisel kohal, kaotuse korral on teine koht Sõmeru päralt ja Ilves Transport langeb Simuna Ivaxi järele neljandale kohale!

Seega, Simuna Ivaxil on viimase vooru võidu korral võimalus tõusta põhiturniiri kolmandale pügalale, sellisel juhul minnakse veerandfinaalis vastamisi põhiturniiri kuuenda koha meeskonnaga, kelleks on kas SK Vinni Tammed või Rakvere Tööriistamarket. Kui Ilves Transpordi vastu võitu ei saada, lõpetatakse neljandana ja veerandfinaalis ootab SK KNT meeskond.