Erik Kaasik

Vinni Tammed astus suure sammu poolfinaali suunas

Vinni Tammed astus suure sammu poolfinaali suunas, kui veerandfinaali avamängus alistati võõrsil 90:68 JaKon Ehitus/Tapa.

Rohke publiku silme all haaras kohtumise alguses ohjad JaKon Ehitus/Tapa, kes 11:5 juhtima asus. Külalised võtsid aga järele ning viigistasid avaperioodi lõpuks seisu 17:17-le. Teise veerandaja algul tabasid võõrustajad kolm kaugviset järjest ning juhtisid viie minuti järel 30:27. Poolaja lõpp kuulus aga täielikult Vinni meeskonnale, kes 19:4 spurdi tulemusel puhkepausiks 46:34 juhtima asus.

Hea hoo leidnud külalised jätkasid isukalt ka teise poolaja algul, kui viie minutiga kasvatati eduseis juba 19-punktiliseks (58:39). Sellele vastas JaKon Ehitus omakorda 11:0 spurdiga ja vähendas kaotusseisu 58:50-le. Viimaseks perioodiks õnnestus Vinni Tammedel vahe siiski taas turvalisemaks kasvatada – seis tablool 68:52. Kohtumise lõpuks kodumeeskonnal enam püssirohtu ei jagunud, külalised kasvatasid vahe juba enam kui 20-punktiliseks. 90:68 võit tähendab seda, et Vinni meeskond astus suure sammu poolfinaali suunas.

Võitjate parim oli 22 punktiga Erik Kaasik, Arvan Johannes Lippasaar lisas 18 punkti. Kaotajate poolel vastas Janari Taar 23 punktiga.

Korduskohtumine peetakse järgmisel pühapäeval, 7. aprillil kell 19:00 Vinnis.

Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi BGM Ehituse (1.) ja Rakvere Tööriistamarketi (7.) veerandfinaali võitjaga.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.